Muži B - 1. kolo I.A třídy, skupiny B : Kouty - Velká Bíteš 4:3 (1:2)

NAKONEC ZKLAMÁNÍ

Poločasové vedení Benfika při své premiéře v I.A třídě v Koutech neudržela...

Info nám poskytl trenér Jiří Jelínek: 

"Benfika se v historické premiéře představila na půdě Koutů. V prvním poločase byla lepším mužstvem, hráči byli hodně na míči a zároveň se jim dařilo dostávat do šancí. Těch vyložených si v prvním poločase vypracovali hned několik, ale využity byly jen dvě. Skóre otevřel navrátilec Radek Valsa, který v 7. minutě napřáhl z dobrých třiceti metrů a prostřelil brankáře Dohnala. Následovala série šancí našeho týmu, ale jak již bylo řečeno, pokusy Pokorného, Loupa nebo Dvořáka zůstaly nevyužity. Ve 41. minutě se k míči ve vápně dostal Valsa, byl sražen a kopala se desítka, tu bezpečně proměnil Dvořák a vrátil našim vedení.
Do druhého poločasu nastoupili naši s cílem navázat na povedené první dějství, to se ovšem hrubě nepovedlo. Profesorský výkon, kdy hře chyběl větší pohyb, zdlouhavá rozehrávka s kombinací jednoduše bojujícího domácího souboru, to vše zapříčinilo, že deset minut po obrátce bylo vyrovnáno. Naši nesložili zbraně a povedenou akci v 80. minutě zakončil Pokorný a vrátil našim vedením. To ovšem nevydrželo dlouho, domácí hned o dvě minuty využili špatného postavení naší defenzivy a znovu vyrovnali. Dvě minuty před koncem se dočkali domácí obratu, když po totožné akci prostřelil Fialu Havelka. V posledních minutách už se ani nehrálo a domácí si tak připsali první body do tabulky."

Branky: 7. Valsa 0:1, 41. Roušar 1:1, 42. Dvořák 1:2 (p.), 54. Vrzal 2:2, 80. Pokorný 2:3, 82. Salák 3:3, 88. Havelka 4:3 Sestava našich: Fiala – Švanda O., Pelikán, Valsa, Ráboň, Pokorný, Smejkal, Švanda M., Jakeš, Dvořák (70. Mahel), Loup Pat.