Velká Bíteš - Ždírec nad Doubravou

Víkendové preview - muži A

Opožděná domácí premiéra dnes čeká náš A-výběr mužů...

Muži A se v prvním domácím zápase utkají s výběrem Tatranu Ždírec nad Doubravou. Po odložené premiéře se Žďárem nad Sázavou (nezpůsobilý terén) a těsné (a hlavně zbytečné) porážce v Humpolci 1:2 stojí před našimi hráči úkol bodovat a zatím výsledkově nepovedený vstup do druhé poloviny soutěže napravit.
Nebude to ale jednoduché. Ždírci totiž úvod jara vyšel. Remíza 1:1 v Bystrci se sice možná dala i přes jeden kladný bod v tabulce pravdy považovat spíše za ztrátu, domácí výhra nad Žďárem nad Sázavou 2:1 ale jistě sebevědomí hráčů vyšponovala do nebývalých výšek. Ždírec se díky tomu posunul už do horní poloviny tabulky, dokonce před náš celek, byť ten má stále neodehraný zápas se Žďárem k dobru. Střelecky Ždírec nijak nezáří, má čtvrtý nejnižší počet vstřelených branek, ale obranná hra je na slušné úrovni, a tak se většina jeho zápasů končí těsnými výsledky s malým počtem branek na obou stranách. Proto i dnešní zápas může rozhodnout jediná branka. Vloni naši proti Ždírci doma končili sezónu a v zápase, ve kterém už o nic nešlo, prohráli 1:2. Na hřišti soupeře letos na podzim remizovali 2:2, když obě naše branky dal T. Sodomka.
A tím už se dostáváme k našim. Nulový zisk z Humpolce mrzí, naši hlavně v první půli měli dost šancí na to, aby zápas rozhodli ve svůj prospěch, ale jak už to bývá, jeden tým se zastřeluje, druhý promění prakticky každou svoji šanci. Dvě branky M. Dalíka převážily misky vah na stranu domácích a našim zůstaly jen oči pro pláč a pár témat k zamyšlení.
Jedním z nich je nerozhodnost v koncovce. V Humpolci náš tým několik slibných šancí nejen že zahodil, ale třeba i vůbec nedotáhl do konce po nedorozumění hráčů. Pomoci vyřešit by to mohl Ryan Whittingham, který je po návratu z Kanady opět v našem klubu a jeho tvůrčí schopnosti i herní dovednosti jej přímo předurčují k tomu, aby týmu pomohl vytrhnout trn z paty.
Jak ale vše nakonec dopadne, na to si dnes budeme muset počkat celých devadesát minut po tom, co rozhodčí Jakub Voneš poprvé pískne do píšťalky.