Mužům A zatím nevychází druhé poločasy

NENÍ POLOČAS JAKO POLOČAS!

Ve třech jarních kolech získalo naše áčko celkem 4 body. Je to ale především zásluhou kvalitních výkonů v první půli. Po změně stran to bohužel klukům zatím trochu drhne...

Sezóna se sice teprve rozbíhá a kromě pohárového zápasu s Vrchovinou viděli diváci divizní fotbal v našem městě zatím jen jednou, přesto už pozorným očím mnohým z nich neunikl fakt, že po výborných začátcích zápasů týmu postupem času, hlavně po změně stran, jakoby docházel dech. Projevilo se to jak v domácích zápase s Humpolcem, tak i naposled na hřišti ve Ždírci. A vlastně i v prvním zápase ve Žďáru nad Sázavou, byť trochu jiným způsobem.
Náš tým totiž zatím ve všech svých mistrovských zápasech skóroval jako první a hned 2x šel v první půli dokonce do dvoubrankového vedení. Navíc jak doma s Humpolcem, tak ve Ždírci předvávěl oku lahodící podívanou a své soupeře viditelně přehrával. Po změně stran ale jakoby na trávník pokaždé vyběhlo úplně jiné mužstvo, které soupeře nechalo ožít a v posledním případě se zbytečně nechalo obrat o body. Skoro to vypadalo, že si hráči varování z domácího zápasu s Humpolcem, kde i přes špatný druhý poločas nakonec zvítězili, nevzali dostatečně k srdci a situace se na hřišti ve Ždírci opakovala. Tentokrát ale už i s bolestným důsledkem. 
Je až neuvěřitelné, že v první půli v pohodě šlapající tým najednou začne kazit jednoduché přihrávky, dopouští se chyb při přebírání hráčů a není schopen vepředu podržet míč. Na úterním tréninku proto trenér Libor Danihelka věnoval tomuto tématu dost pozornosti a i na hráčích bylo vidět, že jim kolísavé výkony v jednotlivých poločasech nejsou lhostejné a chtěli by stav věci změnit.
Snad se to podaří, statistika hovoří jasně, bodů mohlo být na kontě našich minimálně šest, při troše štěstí i více, dvě penalty ve Ždáru byly tvrdým trestem za zbytečné chyby. 
Na druhou stranu, pořád se ale zatím jedná jen o začátek sezóny, takže nelze v žádném případě mluvit třeba o potížích s fyzičkou. Vše je spíš v hlavách hráčů, kteří možná pod dojmem nabytého vedení trochu poleví v koncentraci a jak říká klasik: "Do rozjetého rychlíku se po vystoupení naskakuje už jen hodně těžko". Navíc v teplotách kolem třicítky nad nulou...
Nezbývá proto nic jiného než si přát, aby v neděli proti Lanžhotu kluci odehráli výkonnostně dva "první" poločasy. My diváci budeme každopádně o půl páté na značkách připraveni fandit a věříme ve vítězství!

Statistika:

VB - Žďár 1:3  
poločasy: 1:2 a 0:1

VB - Humpolec 3:1
poločasy: 2:0 a 1:1 (naši dali třetí gól pět minut před koncem)

VB - Ždírec 2:2
poločasy: 2:0 a 0:2

1. poločas - 6 bodů, skóre 5:2
2. poločas - 1 bod, skóre 1:4
celkem - 4 body, skóre 6:6