Víkend 14. a 15.4.2018

BENFIKA A PŘÍPRAVKY POPRVÉ DOMA, ÁČKO ZKUSÍ LOUPIT V TASOVICÍCH

Další vydatnou porci zápasů nám nabídnou naše týmy o tomto víkendu, jako poslední se do soutěží zapojí přípravka...

Muži A
Neoblíbený soupeř čeká áčko ve jeho čtvrtém jarním představení. S Tasovicemi naši fotbalisté v dosavadních třech zápasech divize nezískali ani bod. Oba domácí zápasy (loňský i letošní) jim přinesly pouze porážky 1:2, nezdarem skončilo i první dostaveníčko na hřišti v Tasovicích, kde předloni na podzim prohráli 0:2. A naši proti týmu ze Znojemska neuspěli ani v pohárové konfrontaci, protože s ním předloni v létě doma do třetice prohráli opět 1:2. 
Nadešel tak snad konečně čas tuto nepříjemnou sérii zlomit. S vyrovnanou bilancí jedné výhry, remízy i porážky totiž naši na jaře zatím získali 4 body a jsou tak v tabulce druhé poloviny soutěže před svým nedělním soupeřem. Ten totiž sice nejprve po výborném výkonu doma zdolal přesvědčivě 4:2 silné Rosice, v dalších zápasech ale prohrál nejprve doma vysoko 0:3 s Šumperkem a nevedlo se mu ani proti Staré Říši, které podlehl 0:2 a aktuálně se tak kromě dvou porážek v řadě potýká i s nepříjemnou sérií více než 200 minut bez vstřelené branky. To by pro náš tým mohlo být výhodou.
Spodní polovina tabulky divize se po první třech jarních kolech ještě více vyrovnala, rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou minimální. Pokud pomineme Tišnov, který odstoupil ze soutěže a Třebíč, která ani v prvních třech jarních zápasech nebodovala, jsou ostatní týmy už jen s jednou výjimkou namačkány v rozestupu pěti bodů. To výjimkou je Strání, které ale jaro odstartovalo velmi slušně, dokázalo porazit Bzenec 2:0, na Vrchovině prohrálo jen těsně 0:1 a stále se drží alespoň nadohled mužstvům nad sebou. 

7 Bzenec 17 7 2 8 35:38 23
8 POLNÁ 18 7 1 10 37:35 22
9 Břeclav 18 6 4 8 20:28 22
10 Ždírec nad Doubravou 17 6 4 7 20:29 22
11 Blansko 18 5 6 7 19:30 21
12 Velká Bíteš 18 5 3 10 26:42 18
13 Havlíčkův Brod 17 5 3 9 18:38 18
14 Strání 17 4 1 12 17:38 13
15 Třebíč 18 1 4 13 18:59 7

Tasovice jsou naopak týmem, který s 29 body uzavírá horní polovinu tabulky a za nímž se skývá mezera hned šesti bodů. Klíčovým hráčem mužstva je střelec Miroslav Paul, který z celkových 30 gólů zaznamenal téměř polovinu (13 branek). Zdatně mu sekunduje Pavel Lapeš s 8 zásahy. A pokud statistiky FAČR nelžou, plnou porci minut všech 18 zápasů absolvoval za Tasovice Zdeněk Mička. 
Naši hráči budou na neděli připraveni až na dvě výjimky s kompletním kádrem (J. Bílek a J. Ondrák jsou zraněni) a bude určitě zajímavé sledovat, jestli dokážou navázat na velmi dobrý výkon z posledního domácího zápasu proti Rosicím. Lze očekávat, že základní sestava se bude podobat právě té z tohoto utkání, přesto trenér J. Mika nevylučuje na některých postech změny a dle vlastních slov je odhodlán z trávníku soupeře odvézt všechny tři body. Zápas začíná v 15.30 hod., autobus odjíždí od stadionu FC ve 12.45 hod. 

Muži B
Po propadáku v druhé půli na hřišti Bohdalova bude tým skládat reparát v domácím utkání proti Rantířovu. Nebude to jednoduché, soupeř se nachází na 5. místě tabulky a své kvality potvrdil i v podzimním utkání proti našemu týmu, kdy dokázal otočit nepříznivý stav 0:1 na 3:1 a naši měli plné ruce práce, aby v závěru dokázali zachránit alespoň remízu 3:3.
Původní záměr byl v tomto utkání postavit většinu hráčů širšího kádru A-týmu (hraje se v sobotu), aby získali zápasovou praxi, nakonec by se ale sestava Benfiky neměla zase tolik lišit od té, která vyběhla k prvnímu utkání v Bohdalově. Zápas začíná v 15.30 hod. 

Dorost
Po porážce s Předínem se dorostenci budou snažit získat první jarní body v Radostíně nad Oslavou. Čeká je složitý úkol, soupeř má o 19 bodů v tabulce více než oni a je v ní na 4. místě. Na podzim na našem hřišti zvítězil 2:0. Ale je to fotbal, stát se může všechno...

Žáci
Zajímavý dvojzápas čeká naše žáky. V přímém souboji se starší utkají se svým soupeřem z Okříšek o průběžné 1. místo tabulky I. třídy. Na podzim se zápas obou týmů na našem hřišti skončil jasným vítězstvím hostů 0:4. takže je co oplácet. Utkání starších bude mít dopad i na mladší, kteří tentokrát hrají až jako druzí. Tři hráči jejich základní sestavy totiž za starší zřejmě nastoupí hned od 1.minuty a nezbývá než věřit, že jim v zásobníku zůstane dost sil i pro druhý duel. 

Přípravka
Proti tradičnímu soupeři z Nedvědice nastoupí naše přípravky ve svém prvním jarním utkání. Hrát se bude na našem hřišti od 9.00 hod. Přijďte povzbudit nejmenší fotbalisty!

Milan Dufek