Muži A - 2. kolo MSD D : Havlíčkův Brod - Velká Bíteš 2:2 (1:0)

ZACHRÁNILI ALESPOŇ BOD

Naši hráči ve zdánlivě ztraceném utkání dokázali v závěrečné čtvrthodině vybojovat alespoň bod.

Domácí povzbuzeni vysokou výhrou 5:1 z prvního zápasu proti Polné začali aktivně a v 15. min. se ujali vedení brankou Bajera, který uklidil míč do odkryté branky po učebnicové individuální akci Kučery - 1:0. Naši hráči se dalším průběhu první půle dostávali do zakončení pouze sporadicky a tak si domácí své vedení v klidu ustrážili.
V 57. min. navíc havlíčkobrodští své vedení ještě navýšili. Po akci z levé strany a poskytnuté výhodě po předchozím faulu napřáhl z velké dálky Pabousek a jeho přízemní střela zapadla přesně k tyči branky Pelána - 2:0.
Naši tak byli pro případný úspěch nuceni riskovat a více otevřeli hru. Dlouho se zdálo, že jim to nepomůže, ale poslední čtvrthodina poměr sil na hřišti a nakonec i výsledek utkání výrazně změnila. Po "žlutém" faulu domácího Dejla na Šimončiče zahrál v 78. min. Daněk volný kop do pokutového území a v nepřehledné situaci se nejlépe orientoval Pav. Loup - 2:1. Za pět minut pak domácí brankář Kubát po dlouhém nakopnutém míči nezvládl souboj s Mackem, míč propadl až k Šimončičovi a ten pohodlně vyrovnal - 2:2. V závěru se pak hra přelévala ze strany na stranu, vítěznou branku už ale ani jedno mužstvo vstřelit nedokázalo. 

Branky: 15. Bajer 1:0, 57. Pabousek 2:0, 78. Loup Pavel 2:1, 83. Šimončič 2:2
Rozhodčí: Heger
ŽK: 4:4
Diváci: 175
Sestava našich: Pelán - Loup Pav., Mrňa, Urbánek, Daněk, Šimončič, Merdita, Isami (65. Novotný), Bartoš (89. Hošek), Krula (95. Pelikán), Pelikán, Traxl (65. Macek)