Muži A - 7. kolo MSD D : Velká Bíteš - Břeclav 1:1 (1:1)

ŽIVOTNÍ GÓL SEBRAL VÝHRU

Hodový zápas přinesl áčku bod za remízu 1:1 s Břeclavi.

Před znaleckým okem legendy našeho fotbalu Vladimíra Šmicera nabídly oba týmy takřka pětistovce diváků zajímavou podívanou. Hned ve 4. min. míč poskakoval těsně před brankovou čárou Břeclavi v malém pokutovém území, do branky jej ale naši hráči nedotlačili. Ve 25. min. pak se pak Novotný své velké šance viditelně lekl a zakončil slabě. Mrzet ho to ale nemuselo. V pokračující akci se míč dostal k Bartošovi, ten odcentroval na hlavu Moučky a jeho zakončení nemělo chybu - 1:0. 
Ve 38. min. ale jako blesk z čistého nebe přišel nejhezčí moment zápasu. Hostující Trčka dostal těsně za polovinou hřiště poměrně dost prostoru k převzetí míče, a protože neviděl zřetelnou možnost k přihrávce některému ze spoluhráčů, zcela nečekaně se rozhodl pro střelu na branku. Jeho pumelice snad z 35m před našim brankářem Pelánem ve vzduchu trochu zaplavala a skončila pod břevnem jeho branky - 1:1. Naše hráče tento moment poněkud zmrazil a hosté mohli ještě před přestávkou výsledek otočit. Pelán ale ve 43. min. první střelu hráče Břeclavi skvěle vyrazil a druhá se odrazila mimo jeho branku. 
Po přestávkovém "hvězdokladení" nastoupily oba týmy do druhé půle poněkud ospale. Příležitostí ke skórování ubylo a hra se rozbortila do minisoubojů o míč. Domácím vázla mezihra a často se uchylovali k dlouhým nákopům na osamoceného Krulu, který to ale sám proti hostujícím stoperům měl složité. Břeclav sice směrem dopředu působila celkem nebezpečně, hlavně ze stran, následné centry ale s přehledem likvidoval Pelán.
Opravdové šance se tak ve druhé půli zrodily vlastně jen dvě a u obou byl náš útočník Krula. V té první se po jedné z mála pěkných kombinačních akcí dostal v 60. min. ke střele z hranice šestnáctky, trefil ale jen tyč branky hostí. V 75. min. pak po rychlém kontru prováhal správný okamžik k zakončení. V závěru už našim chyběla v zakončení přesnost i trpělivost, a tak si hosté z Břeclavi odvezli po průběhu zápasu zřejmě zasloužený bod. 

Branky: 26. Moučka 1:0, 38. Trčka 1:1
Rozhodčí: Brázdil
ŽK: 4:4
Diváci: 486

Sestavy:
Velká Bíteš: Pelán - Mrňa, Šperka, Loup Pav., Novotný (73. Macek), Daněk, Sznpka, Merdita, Bartoš, Moučka (68. Šimončič), Krula
Břeclav: Fibingr - Hynek, Herman, Hloch, Opina, Kristoň (85. Šenfelder), Skočovský, Konečný, Malůšek, Trčka (65. Petrásek), Fojtík (81.Mikáč)