FOTBALOVÝ TURNAJ ML. PŘÍPRAVEK

„O POHÁR STAROSTY MĚSTA“

Prvního mládežnického turnaje se na našem hřišti zúčastnilo pět týmů...

V sobotu 24. srpna 2019 uspořádal fotbalový oddíl FC PBS Velká Bíteš další ročník fotbalového turnaje pro mladší přípravky „O Pohár PBS“ určený pro nejmladší fotbalisty ročník narození 2011 a mladší.
I přes termín značně ovlivněný letními prázdninami (tábory, dovolené) se na fotbalový stadion sjelo celkem pět týmů, které se vzájemně utkaly systémem 2x každý s každým. Kromě domácího klubu vyslali své zástupce oddíly SK Slatina, FŠ Třebíč, FC Velké Meziříčí a TJ Tatran Kohoutovice. Turnaji přálo i počasí, a tak byly všechny zápasy sledovány důstojnou a hlasitou diváckou kulisou složenou především z řad rodičů. To malé fotbalisty motivovalo k výborným výkonům a někteří z nich předvedli už velmi slušné fotbalově umění. Zvítězila ale především radost z pohybu. Je jasné, že se některá utkání neobešla bez slz, ale ty k fotbalu stejně jako k ostatním sportům prostě patří. Nakonec se ale všichni rozjeli zpět ke svým domovům spokojeni a každý malý sportovec byl za svůj celodenní výkon zaslouženě odměněn.
Tímto turnajem FC PBS Velká Bíteš zahájil svůj už tradiční podzimní fotbalový program pro mládež. Na toto první setkání naváže v sobotu 31. srpna turnaj starší přípravky a vrcholem opět bude Mezinárodní turnaj mladších žáků, který se tento rok bude konat na konci září.
A pro zpravodajský pořádek ještě uvádím celkové pořadí turnaje mladších přípravek: 1. FŠ Třebíč, 2. FC Velké Meziříčí, 3. SK Slatina, 4. TJ Tatran Kohoutovice, 5. FC PBS Velká Bíteš