Muži A - 5. kolo MSD D : Břeclav - Velká Bíteš 0:1 (0:0)

CENNÉ BODY Z JIHU

Po remíze 2:2 v Havlíčkově Brodu se áčko radovalo z bodového zisku i ve svém druhém venkovním zápase letošní sezóny. Tentokrát dokonce z Břeclavi dovezlo všechny tři!

V sestavě našich se poprvé objevila posila z Velkého Meziříčí Jaroslav Dufek, jehož přestup se vyřizoval již na jaře před "koronapauzou". Předčasné ukončení loňského ročníku a jeho následné zranění mu však návrat na trávník dovolilo až ve čtvrtém zápase nové sezóny, ve kterém se zařadil do záložní řady. Dvoutýdenní pauza také umožnila návrat do sestavy Mrňovi, jen na lavičku usedli Sznapka a Bartoš. 
Domácí Břeclav začala v pro naše hráče netradičním dopoledním hracím čase aktivně a dobrou půlhodinu diktovala tempo hry. Měla i několik zajímavých gólových šancí, ale neproměnila je. Teprve v závěru první půle se naši naladili na správnou notu a obraz hry se vyrovnal. Po domluvě v kabině se výkon našeho týmu v druhém poločase zlepšil, domácím se už naopak tolik nedařilo. Svoji snahu náš tým korunoval v 73. min, kdy se prosadil střídající Bartoš (nahradil právě debutujícího Dufka). Díky bezvadně fungující defenzivě si pak hráči své těsné vedení pohlídali až do konce zápasu a do tabulky divize D si tak připsali další tři důležité body. 

Branka: 73. Bartoš 0:1
Rozhodčí: Pospíšil
Diváci: 160
ŽK: 1:1
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Mrňa, Urbánek, Loup Pav. - Šimončič (84. Loup Pat.), Merdita (69. Sznapka), Dufek (64. Bartoš), Novotný (76. Isami), Daněk - Traxl, Krula (57. Macek)
Sestava Břeclav: Fibingr - Herman, Pluháček, Hloch, Kapusta (87. Kříž), Mikáč (78. Kaššai), Kriston, Čadílek, Lukšija, Fiala (87. Petrásek), Malůšek (57. Táborský)

Trenér Marek Zúbek: "Do zápasu jsme nevstoupili dobře a trvalo nám cca 25 min než jsme se dokázali dostat do určitého herního rytmu. Soupeř se dostal do několika dobrých gólových situací, které se naštěstí pro nás neskončily gólem. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil a už jsme se dostávali šancí a z jedné z nich se nám podařilo skórovat. Domácí v závěru museli riskovat, a tak vznikaly možnosti k útokům do otevřené obrany, které se nám ale nepodařilo dotáhnout ke gólu. Naopak naše defenzivní činnost fungovala dobře a kluci si vydřeli cenné vítězství na hřišti soupeře."