Muži A - 10. kolo MSD D : Velká Bíteš - Žďár nad Sázavou 1:1 (1:0)

DIVÁCI (ZA PLOTEM) VIDĚLI REMÍZU

Áčko si posledním zápase před nucenou přestávkou připsalo doma bod za remízu 1:1 se Žďárem nad Sázavou...

Ve smutné atmosféře za účasti hrstky diváků za plotem a "modré legie" pořadatelů předvedly oba týmy nadprůměrnou divizní kopanou. Žďár vsadil na důraz, důsledné dohrávání soubojů a neutuchající bojovnost. To na naše spíše technicky zaměřené hráče platilo a ti se jen těžko dostávali do šancí. Přesto se brzy dostali do vedení. V 5. min. Novotný krásně vysunul Krulu a ten sám před brankářem Hajným nezaváhal - 1:0. Další šance se už ale zrodily na druhé straně hřiště. Ve 12. min hlavičkoval z nadějné pozice nad Vitásek a dvě minuty nato nezvládl ideálně trestný kop z výborné pozice Fiala. Na druhé straně kontroval agilní Novotný, mířil ale nad. Jestliže bylo zmíněno, že tvrdost hostů byla často na hranici únosnosti, záložník Klouda to s ní přímo přehnal. A to hned dvakrát během pěti minut, a tak musel po udělení červené karty už ve 33. min. do sprch. Rozdíl jednoho hráče v poli ale nebyl na hrací ploše překvapivě příliš znát. Přesto mohl soupeři uštědřit zřejmě rozhodující úder ještě do přestávky Novotný, který po samostatné akci obešel i brankáře, jeho střelu mířící do prázdné branky ale jeden z hostujících obránců na brankové čáře vykopl!
Jak moc to naše hráče bude mrzet ukázal hned úvod druhé poloviny zápasu. Po zbytečné chybě na polovině hřiště podnikli hosté protiútok, po jeho odvrácení se kopal roh, ve skrumáži po jeho rozehrání zahrál ve vlastním pokutovém území rukou Mrňa a z nařízené penalty srovnal účty kapitán hostů Vitásek - 1:1. Vyrovnávací branka s našim týmem viditelně otřásla a trvalo dobrou čtvrthodinu, než se dostal znovu do tempa. Hostům hrajícím s menším počtem hráčů ale přece jen postupem času začaly docházet síly a naši měli několik šancí zápas rozhodnout. První velkou příležitost spálil v 62. min. do té doby trochu nevýrazný Šimončič, z úhlu ale mířil vedle. Stejný hráč za pět minut krásným centrem našel hlavu Novotného, ten ale míč poslal přímo do rukou brankáře Hajného. Skórovat mohl i střídající Isami, nepropálil ale shluk těl před sebou. Postupem času snaha našich přecházela až do mírné křeče. Vysoké míče hostující stopeři spolehlivě sbírali, zavřeno bylo i pro přihrávky po zemi. Do dění navíc čím dál víc začal nešetrně zasahovat rozhodčí Svoboda, který měl co dělat, aby se mu zápas nevymkl z rukou. Nervozita stoupala, karet přibývalo. Rozhodnutí měl na kopačce z trestného kopu v 82. min. Urbánek, jeho tečovaná střela ale orazítkovala jen břevno branky Žďáru. Na druhé straně se do šance tlačil výborně hrající Švoma, jeho střelu ale obrana našich zblokovala. Obě strany si tak nakonec asi spravedlivě rozdělily po bodu.

Branky: 6. Krula 1:0, 51. Vitásek (p.) 1:1
Rozhodčí: Svoboda
Diváci: 0 (34 za plotem)