Muži A - 11. kolo MSD D : Velká Bíteš - Start Brno 1:2 (0:2)

DALŠÍ DOMÁCÍ PORÁŽKA

Před domácím publikem áčko už potřetí v sezóně neuspělo...

Domácí zápas nezačali ideálně. Útočně ladění hosté byli pohyblivější i nebezpečnější a celkem zaslouženě se hned v 10. min. dostali do vedení. Po celkem nevinné akci vedené na pravé straně hřiště míč prošel napříč celým pokutovým územím a na zadní tyči na něj čekal připravený Švancara, který ho neměl problém zasunout do prázdné branky – 0:1.
Hlavní tvář Startu Brno byla vlastně u všeho podstatného, co se v první půli odehrálo. Švancara se sice po hřišti sice vlastně jen potuloval, v pravý okamžik ale byl vždy na správném místě. Nedlouho po vstřelení branky se z levé strany chytře dostal do další vyložené pozice, val hráčů před sebou ale tentokrát neprostřelil. Ve 32. min. ale nepokrytý přiklepl míč Zárubovi a toho fauloval domácí Hošek. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Cupák – 0:2.
Hráčům Velké Bíteše rozhodně nešlo upřít snahu, do šancí se ale téměř nedostávali, protože všechny jejich akce končily na připravené obraně Startu v čele s vysokým a prakticky bezchybným Svobodou.
Po změně stran jim ale přece jen svitla kapka naděje. Po ruce Langa totiž také kopali penaltu a Kuldan se z ní rovněž nemýlil – 1:2. S postupujícím časem bylo ale čím dál více evidentní, že se jim vyrovnat podaří jen těžko. Ani vstřelená branka totiž pro ně nebyla dostatečnou injekcí k vytvoření herní převahy a tlaku na branku soupeře. Přitom Start Brno vedený našim bývalým trenérem Liborem Danihelkou rozhodně nebyl nepřekonatelným soupeřem. V závěru tak místo diváky očekávaného náporu domácích přišlo jen několik zbytečných potyček a nepěkných zákroků (z obou stran), což nejvíce odnesl domácí Mrňa, jenž inkasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen. I v deseti ale Velká Bíteš mohla vyrovnat, jenže Hošek ve druhé minutě nastavení hlavou ve vynikající pozici přestřelil. A tak si Start Brno odvezl domů cenné tři body.
 

Branky: 48. Kuldan (p.) – 10. Švancara, 32. Cupák (p.)
Rozhodčí: Vlk
Diváci. 345
ŽK: 4:6
ČK: 86. Mrňa (VB)
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Bartoš, (74. Knos) Kuldan, Mrňa, Hošek – Loup (61. Whittingham), Zúbek (74. Rozum), Merdita, Špánek (80. Svoboda) – Novotný, Mikeš
Sestava Start Brno: Šurkala – Cupák (46. Mica), Praks, Záruba, Mach (85. Pelc), Švancara (75. Pařízek), Chyla (58. Ryšavý), Svoboda, Feik, Matyska, Lang