Muži A - 13. kolo MSD D : START Brno - Velká Bíteš 6:1 (2:0)

ČERVENÉ KARTY, BRUNÁTNÁ TVÁŘ

Poslední podzimní zápas áčku hrubě nevyšel a prohrálo vysoko na hřišti STARTU Brno...

Až do 23. min. byl zápas vyrovnaný. Bohužel jedna situace jeho ráz zcela změnila. Pavel Loup zasáhl rukou míč směřující do branky a od rozhodčího Jahody nekompromisně obdržel červenou kartu. Nařízenou penaltu potom šťastně proměnil Havlín a domácí vedli - 1:0. I v oslabení hosté relativně drželi krok, i přesto těsně před odchodem do kabin znovu inkasovali, po centru z pravé strany se hlavou prosadil Sedlo - 2:0. 
Po změně stran se však dvakrát v rychlém sledu prosadil Havlín, završil hattrick a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. První branku zaznamenal v 51. min. opět po akci z pravého křídla, když snadno dorazil míč z "pětky" - 3:0, druhou potom po rychlém protiútoku a střele z hranice velkého vápna - 4:0. Prakticky vzápětí sice Krula vysoké vedení zkorigoval krásnou střelou po rychlé rozehrané standardní situaci - 4:1, jakékoliv naděje na dobrý výsledek však utnula nedisciplinovanost Mrni, který se slovně pustil do rozhodčího a tento "souboj" nemohl vyhrát. Proto byl jako náš druhý hráč poslán předčasně pod sprchy...
Domácí dvojnásobnou přesilovku využili ještě dvakrát. Tři minuty po Mrňově vyloučení tj. v 66. min. se z branky radoval Pyš, který zůstal zcela nepokrytý na pravé straně hřiště a zakončoval takřka do prázdné branky - 5:1. Tečku za nepovedeným zápasem potom udělal v 72. min. Okleštěk, který krásným lobem překonal Pelána v hostující brance pošesté - 6:1.

Branky: 24. (p.), 51. a 55. Havlín, 43. Sedlo, 66. Pyš, 72. Okleštěk - 57. Krula
Rozhodčí: Jahoda
ŽK: 1:0, ČK: 0:2 (24. Loup Pav., 63. Mrňa)
Diváci: 250
Sestava START Brno: Vyklický - Žalud, Avdič (78. Michna), Okleštěk (72. Kaláb), Pařízek, Sedlo, Hubr, Pyš, Demeter R. (78. Jonáš), Demeter P., Havlín (80. Stasiuk)
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Šperka, Loup Pav., Mrňa - Vošmera (56. Loup Pat.), Kamenský, Daněk, Novotný (72. Kříž), Ondrák - Krula, Macek (56. Traxl)

Trenér Marek Zúbek: "V utkání se Startem jsme mohli myslet na úspěch jen když bychom dokázali být nebezpeční a zaměstnat obranu soupeře co možná nejčastěji. To se nám bohužel nepodařilo a po vyloučení Pavla Loupa jsme se soustředili na vytvoření defenzivního bloku. Po dalším obdrženém gólu jsme nedokázali soupeři adekvátně konkurovat a po dalším vyloučení se naše obranná hra prakticky zhroutila. Domácí si vytvářeli další šance, které i proměňovali."