Info z posledních dvou zápasů starších žáků

POSTUP DO HORNÍ ŠESTKY?

Starší žáci odehráli poslední dva zápasy a mají na dosah postup do lepší jarní skupiny. Reporty nám zaslal trenér Martin Brzobohatý

Z DERBY BODY NEVEZEME
Velké Meziříčí – Velká Bíteš 5:4 (3:3), branky našich: Ventruba, Kolomazníček, Drlíček, vlastní

Vstup do zápasu byl z naší strany naprosto katastrofální. Soupeř nás naprosto přehrával, po čtyřech minutách vedl 2:0 a i nadále si vytvářel další šance. Museli jsme rychle sáhnout do sestavy, vystřídat a celou ji přeskupit. Tento zásah se povedl, postupně jsme vyrovnali hru, ale nedařilo se nám dostával do šancí. Až v polovině prvního poločasu jsme pěknou střelou z dálky snížili na 1:2. V této časti utkání jsme převzali iniciativu a soupeře začali přehrávat. Velmez útočil hlavně z rychlých brejků, přičemž jeden z nich dokázal využít a opět odskočil na rozdíl dvou branek. Posledních deset minut prvního poločasu ale pařilo nám. Nejprve snížil Dan Kolomazníček po krásné kombinaci s Ondrou Drlíčkem a těsně před přestávkou si soupeř srazil míč do vlastní brány před našim dorážejícím hráčem. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 3:3.
Druhý poločas byl více o bojovnosti. Hodně se hrálo od vápna k vápnu bez větších šancí. Soupeř využíval svoje brejkové hráče, kteří dělali naší obraně velké problémy. Po jednom z těchto brejků se dostal znovu do vedení. Naštěstí máme silnou zbraň ve formě přímých kopů a jejich výborného exekutora Ondru Drlíčka, který umístěnou střelou opět vyrovnal. Bohužel poslední slovo měl soupeř, opět z brejku vstřelil rozhodující branku a vyhrál 5:4.
 

VYDŘENÁ VÝHRA S VRCHOVINOU
Velká Bíteš – Vrchovina 4:3 (3:1), branky našich: Hanzelka, Fanta, Suchomel, Cross

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a po pěti minutách se ujali vedení. Nadále jsme byli lepším mužstvem, ale trápila nás naše obvyklá bolest, neproměňování šancí. Až na konci první dvacetiminutovky jsme se po důrazu před brankou opět radovali. Ovšem ne na dlouho, soupeř po pár minutách po hezké individuální akci snížil. Naštěstí jsme dokázali velmi rychle odpovědět a prakticky hned po rozehrání si na dlouhý pas za obranu naběhl Míra Suchomel a nedal brankáři soupeře šanci. V druhé polovině prvního poločasu se tempo hry zklidnilo a hrálo se hlavně ve středu hřiště, bez větších šancí na obou stranách.
Začátek druhého poločasu nám opět vyšel, ale bohužel bez brankového efektu. Postupně jsme však vyklízeli pole a soupeř převzal aktivitu. I vlivem vynucených střídání se soupeřův tlak stupňoval, což vyústilo v postupné vyrovnání skóre. Nejprve soupeř snížil z pokutového kopu a poté dobře zakončil sólový nájezd po vyhraném sprinterském souboji s naší obranou. V této části zápasu nás soupeř přehrával a měl šance na dokonání obratu. Naši hráči se však vzchopili a začali bojovat o výsledek. V poslední desetiminutovce to bylo tedy hlavně o bojovnosti a našim hráčům se vyplatila. Dvě minuty před koncem dal zblízka, po centru z pravé strany, Lukáš Cross vítěznou branku.

Poznámka: Po odehrání všech podzimních zápasů starší žáci figurují na 7. místě tabulky. Nicméně pozor! Mužstva na 5. až 7. místě dosáhla stejného počtu bodů, což pro rozdělení mužstev pro jarní část do skupin o 1.-6. místo a 7.-12. místo znamená, že by do hry mělo vstoupit kritérium vzájemných zápasů tzv. minitabulka. A právě to by náš celek mělo posunout na 6. místo. S potvrzením této informace však raději počkáme až na řídící orgán soutěže a o výsledku vás budeme informovat v hodnotícím článku k podzimní sezóně, který se na webu objeví v horizontu cca dvou týdnů...