Zpráva z turnaje ve Velké Bíteši hraného 6.10.2018

SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK SE PŘEHOUPLY DO DRUHÉ POLOVINY

Své postřehy z domácího turnaje nám předložili trenéři obou přípravek Jan Džany Vrba a Martin Brzobohatý...

Mladší přípravka - turnaj Velká Bíteš - 6.10.2018

Starší ročník: 2:10 a 2:3
Mladší přípravka se po dlouhé odmlce představila na domácí půdě. Jelikož chyběl nemocný Pepík Kosour a s virózou se potýkal i Dominik Kovářik, dostali v sestavě šanci dva nováčci Ošmera Adam a Ondráček Martin a nutno podotknou, že zcela jistě nezklamali. První utkání proti HFK Třebíč rozhodly individuality v dresu hostí, se silným hráčem s číslem 15 si naši drobní hráči poradit nedokázali, ale rvali se srdnatě. O branky se postaral Rašovský Honzík a Prokeš Martin. Druhé utkání proti Velkému Meziříčí mělo velký nádech derby a v utkání to bylo znát. J Vyrovnaný zápas od začátku mírně ovládali hosté z Meziříčí a celkem po zásluze se ujali dvoubrankového vedení. Domácím se podařilo snížit, z rohu se trefil Vrba. Velké Meziříčí bylo trochu lepší na míči a když ve vyložené šanci přestřelil Dominik Kovářik znovu trestalo - 1:3. V závěru Bíteš dokázala ještě snížit s kopačky Honzíka Slavíčka, ale to už bylo vše, prohra 2:3 v kvalitním utkání nikoho moc nemrzí, vždyť o výsledky tady nejde.
Sestava MP: Svoboda, Vrba, Slavíček, Hlavínek, Prokeš, Kovářik, Drlíček, Ošmera, Ondráček, Rašovský

Mladší ročník: 1:13, 3:6
Sestava MP II. : Císař, Pelán, Voda, Kamínek, Plechatý, Sokol, Kozel, Kozel

Starší přípravka

2008: Brzobohatý, Rous, Chytka, Drlíček, Havelka, Balej, Kolomazníček, Sláma, Kroulík, Hanzelka

FCVB - HFK TŘEBÍČ   4:1 (3:0)
Branky: Radek Havelka 2x, Simon Kroulík, Štěpán Sláma

Po rozpačitém úvodu, jsme se dostali do tempa a nepouštěli příliš soupeře na naši polovinu. Brzy jsme vedli a bojovným výkonem si říkali o navýšení vedení. Do poločasu se nám pěkným týmovým výkonem podařilo vedení navýšit až na rozdíl tří branek. V druhém poločase se hra vyrovnala a i soupeř začal více ohrožovat naši branku. Přesto jsme žádné drama nepřipustili a uhlídali si pohodlný tříbrankový náskok až do konce. Jen škoda promarněných šancí rozdíl ve skóre mohl být vyšší. Celý tým je potřeba pochválit za bojovný a kolektivní výkon, který nám vydržel celý zápas.

FCVB - VELKÉ MEZIŘÍČÍ   4:9 (3:2)
Branky: Ondřej Drlíček, Simon Kroulík, Radek Havelka, Štěpán Sláma

První poločas jsme začali velmi dobře. Soupeře jsme přehrávali a dokázali si vytvářet kombinační hrou pěkné brankové příležitosti. Bohužel proměňování šancí je velká bolest našeho týmu. přesto jsme v poločase vedli o jednu branku. Ve druhém poločase se hra naprosto vyrovnala a s tím přicházelo i více šancí na straně soupeře. Produktivita soupeře byla však mnohem vyšší než naše a proto se brzy ujal vedení. Po ztrátě vedení se jsme se dostali do herní křeče a soupeř dále trestal naše hrubé individuální chyby. Konečný výsledek byl potom k našim hráčům až příliš krutý.

2009: Božek, Cross, Hotárek, Hanzelka, Stejskal, Nováček, Kaláb, Střecha, Janoušek

FCVB - HFK TŘEBÍČ   3:9 (1:5) 
Branky: Hotárek 2x, Hanzelka

V prvním poločase byl soupeř jasně lepším týmem. Naše hra byla neuspořádaná bez jakékoliv fotbalovosti. Soupeř využíval našich chyb a pohodlně navyšoval svoje vedení. Nám se povedla drobná korekce výsledku až těsně před přestávkou. Po přestávce se naše hra zlepšila a kluci začali víc bojovat. Hra se částečně vyrovnala, ale soupeř byl fotbalovější a pohodlně si hlídal svoje vedení až do konce. Za tento zápas je potřeba pochválit Tobíka Hotárka, který ke svému bojovnému výkonu přidal dvě branky a dalších několik slibných šancí. 

FCVB - VELKÉ MEZIŘÍČÍ   4:9 (0:4)

První poločas byl z naší strany naprosto katastrofální. Soupeř si s námi dělal co chtěl. Bohužel to ale nebylo o síle soupeře, ale o přístupů našich hráčů. Kluci hráli bez nasazení, chyběl pohyb s míčem i bez míče, prostě naše hra postrádali cokoli fotbalového. Soupeřovo poločasové vedení o čtyři branky bylo pro nás ještě milosrdné. Druhý poločas byl však úplně o něčem jiném. Kluci začali bojovat, hra byla najednou vyrovnaná a začali padat i branky do soupeřovi sítě. Škoda jen že jsme se o lepší výsledek připravili vlastními chybami. Za druhý poločas je však potřeba hráče pochválit , zejména Šímu Kalába, který byl v druhém poločase úplně všude a vstřelil pěkné tři branky.