Info ze zápasů hraných 26. a 27. 5. 2018

ZÁPASY MLÁDEŽE

Poslední turnaj mají za sebou přípravky, žáci bojovali o důležité body v Přibyslavi, skvěle zaválel doma dorost!

Dorost
Velká Bíteš - Nová Ves 3:3 (0:1)
Branky: Pelikán, Urbánek, Plucek
Sestava: Navrátil - Krejčiřík, Pelikán, Fousek, Macholán, Urbánek, Svoboda, Chadim, Plucek, Mahel, Havlíček, střídali: Turza, Barjan

Komentář trenéra Martina Matiáška: "V neděli k nám zavítal soupeř, který je byl na prvním místě tabulky. Ve velkém horku jsme sehráli velmi kvalitní utkání. První poločas jsme zahájili velmi aktivně, ale bohužel jsem nevyužili žádnou ze šancí a místo toho soupeř potrestal špatné přebrání hráčů před našim vápnem. Druhý poločas jsme chtěli odehrát ve stejném tempu jako první, ale hned ve 47. min jsme dostali na 2:0. Jenže kluci to nezabalili a hned dokázali snížit a později i vyrovnat. Bohužel jsme opět inkasovali a na klucích bylo vidět zklamání, ale stále to nezabalili a dokázali podruhé v utkání vyrovnat a zaslouženě zápas dotáhnout do remízového stavu. Kluky bych pochválil, je na nich vidět, že chtějí vyhrát a dokážou si to rozdat s kýmkoliv. Další opět velmi důležité utkání nás čeká v sobotu v Jaroměřicích, ale s tímto nasazením a chutí porvat se o výsledek se jej vůbec nebojím."

Starší žáci
Přibyslav - Velká Bíteš 9:3 (3:2)

Branky: Tvrdoň 3
Sestava: Holubář - Duraj, Ivančík, Karmazín, Hotárek O., Havliš, Rozmahel, Prudík, Padyšáková, Hotárek D., Tvrdoň, střídali: Wünsch, Havlík, Jašek

Komentář trenéra Jiřího Jelínka: "Přijeli jsme ve značně improvizovaném složení, které se spíše podobalo sestavě starších žáků pro příští sezonu. Kluci se v prvním poločase srdnatě bili a hlavně díky našemu kapitánovi Tvrdoňovi jsme se soupeřem zvládli držet krok a hned třikrát dokázali dohnat jednobrankovou ztrátu. Po zranění našeho kapitána soupeři ale narostla křídla a my jsme se bohužel sesypali a vůbec v defenzivě nezvládli závěr utkání. Soupeř dnes byl lepší a zaslouženě zvítězil."

Mladší žáci
Přibyslav - Velká Bíteš 1:4 (1:0)

Branky: Jašek, Sláma, Karmazín, Václavík
Sestava: Holubář - Ševců, Prudík, Preis, Dufek, Jašek, Sláma, Hotárek, Karmazín, stířdali: Mateja, Musil, Václavík, Wünsch D.

Komentář trenéra Milana Dufka: "Důležité utkání o čelo tabulky jsme zvládli. První půle se nám ale moc nepovedla, ve velkém vedru jsme byli ospalí a líní na krok. Soupeř nás zaslouženě potrestal a dostal se do vedení. Měli jsme také šance, ale neproměnili jsme je. V kabině jsme si pár věcí museli rozumně vysvětlit a jsem rád, že bez jakéhokoliv křiku a dlouhých řečí si kluci uvědomili, že pokud nezaberou, prohrají. Podařilo se. Do druhé půle vstoupilo jiné mužstvo. Rozehrála se záloha, v útoku jsme najednou podrželi míč a zanedlouho krásnou hlavičkou Tomáše Jaška vyrovnali. Poté se přímo z rohu prosadil Lukáš Sláma a výbornou desetiminutovku završil třetím gólem Petr Karmazín. Domácí ještě zkusili zabrat, ale o výsledku bylo rozhodnuto. Naše vítězství nakonec ještě pečetil obávaný střelec Mirek Václavík. Na všech gólech se ale podílelo celé mužstvo, Přibyslav jsme také viditelně přehráli fyzicky. Je dobře, že i po prostřídání kvalita našeho mužstva zůstává narozdíl od soupeřů stejná." 

Starší přípravka
ročník 2007

Velká Bíteš - HFK Třebíč 7:6
Branky: Lukáš Karmazín 2x, Dan Klíma 5x

Velká Bíteš - Polná 15:6
Branky: Jonáš Janík 2x, Lukáš Karmazín 5x, Ondra Malý 3x, Dan Klíma 2x, Štěpán Sláma, Radek Havelka, Ondra Káňa

Sestava: Jan Musil, Ondra Malý, Lukáš Karmazín, Dan Klíma, Adam Škoda, Štěpán Sláma, Jonáš Janík, Radek Havelka, Ondra Káňa

ročník 2008

Velká Bíteš - HFK Třebíč 5:3
Branky: Marek Balej 2x, Filip Stöger, Adam Janoušek

Velká Bíteš - Polná 7:13
Branky: Michal Kadlec 3x, Filip Stöger 2x, Adam Brzobohatý 2x

Sestava: Adam Brzobohatý, Ondra Drlíček, Filip Stöger, Martin Slavíček, Marek Balej, Michal Kadlec, Adam Janoušek, Matyáš Kaláb

Hodnocení trenéra Petra Karmazína

První hřiště – kluci ročníku 2007: Na hřišti v Polné kluci neodehráli nejlepší zápasy. Vázla kombinace a kluci dělali spoustu chyb. I přes tyto nedostatky oba soupeře dokázali přehrát a oba zápasy vyhrát.

Druhé hřiště – kluci ročníku 2008: První zápas byl vyrovnaný se spoustou soubojů. Rozhodovaly chyby v obraně a těch naši kluci udělali méně. Ve druhém zápase jsme jenom dotahovali soupeře, který střílel branky z velké dálky.

Mladší přípravka
ročník 2009
HFK Třebíč - Velká Bíteš 2:2
TKZ Polná - Velká Bíteš 7:5

Sestava: Janoušek, Hotárek, Stejskal, Střecha, Holík, Kaláb, Hanzelka

Starší hráči mladší přípravky sehráli v Polné velmi kvalitní poslední dvojzápas. Prvním soupeřem byl tým HFK Třebíč a bylo se na co koukat. Utkání hrané ve velkém horku bylo od začátku plné osobních soubojů a hrálo se nahoru dolů. Bíteš sice prohrávala po první půli 1:2, ale to vůbec nic neznamenalo, protože naši svěřenci hráli opravdu dobře. Výsledná remíza 2:2 je pro oba týmy asi spravedlivá, ale naši hráči si zasloužili asi víc, škoda. Branky: Hotárek, Hanzelka.

I druhý zápas proti Polné byl odehrán v dobrém tempu výsledkově to bylo doslova jako na houpačce. První půli prohráli naši borci 4:3 a druhou 3:2, výsledná prohra je tedy 7:5, ale za předvedený výkon se hráči jistě stydět vůbec nemusí. Třemi brankami se blýsknut štírek v sestavě Kryštof Hanzelka, po jedné přidal Hotárek Tobiáš a Šimon Kaláb. Kluci, ať se daří ve starší přípravce.


Mladší přípravka
ročník 2010
HFK Třebíč - Velká Bíteš 6:5
TKZ Polná - Velká Bíteš 11:0

Sestava: Svoboda, Slavíček, Hlavínek, Drlíček, Kosour, Kovářik, Rašovský, Pelán T., Holík, Ondráček

Naši nejmenší nastoupili v tropickém počasí ve své klasické sestavě a kompletnosti chyběl pouze obránce Vrba, který  laboroval s teplotou. Místo něj vyrazil na své první utkání Ondráček Martin a nutno říci, že si premiéru užil a určitě nezklamal. Velkobítešáci proti HFK brzy vedli 2:0, ale to v mladších přípravkách nic neznamená a neznamenalo, Třebíč vyrovnala. O výsledek se oba týmy dlouho přetahovaly, ale šťastnější byl po závěrečném hvizdu tým z Třebíče, který vyhrál 6:5. V utkání vstřelil tři krásné branky, tvrdou ranou Pepík Kosour, jednu vstřelil Jan Rašovský a Ondra Hlavínek. V závěrečném penaltovém rozstřelu se poprvé trefil Matěj Holík a musím říci, že jsem ještě neviděl větší fotbalovou radost a štěstí. J

V utkání proti silné Polné byla branka soupeře zakleta, střelecky ani herně se nám moc nedařilo, ale hráli jsme co povolil soupeř. Jelikož toho moc nepovolil, prohráli jsme poslední utkání jara 11:0. Ten kdo sledoval naše nejmenší na podzim a teď , tak ať hodnotí.  
Své postřehy zachytil a poskytl trenér Jan Vrba