Muži A - 8. kolo MSD D : Velká Bíteš - Lanhžot 1:1 (1:0)

NADŠENÍM A BOJOVNOSTÍ PRO BOD

Po dvou domácích porážkách 0:1 chtělo áčko proti silnému Lanžhotu zabrat a získat nějaký ten bod... To se podařilo.

S jasným cílem odčinit poslední neúspěchy vtrhli domácí fotbalisté do zápasu jako velká voda a favorizovaného soupeře z Lanžhota tím značně zaskočili.
Hned ve 3 min. měl stoprocentní šanci Knos, ale ani on, ani dorážející Mikeš míč do branky z tutové pozice neprotlačili. Přesto se Velká Bíteš dostala chvíli poté zaslouženě do vedení. Dlouhý míč z hloubi pole podcenili jak hostující obránci, tak brankář Klimeš a Novotný pohotově zakončil – 1:0.
Stejný hráč zanedlouho mohl přidat další branku, mířil ale nad.
Domácí nezměrnou bojovností umně narušovali akce hostujících hráčů již v zárodku, žádný míč pro ně nebyl ztracen a sebevědomě vystupující rival z jihu Moravy se vůbec nemohl dostat k zakončení. Za celý první poločas nemířila na brankáře Pelána žádná přímá střela.
Po změně stran i vlivem určitého úbytku sil nadšeně bojujících domácích Lanžhot postupně přebral taktovku hru, do šancí se ale stále nedostával. Fotbalisté Velké Bíteše se i nadále srdnatě bili o každý míč a veškeré pokusy hostí o skórování i s potřebnou dávkou štěstí dokázali likvidovat.
K vyrovnání tak Lanžhot nakonec přišel jako slepý k houslím. Po rohovém kopu v 68. min. nedokázal brankář Pelán ani nadvakrát odvrátit centrovaný míč, který se dostal k Bártovi a ten neměl problém skórovat do zcela do prázdné branky – 1:1. Do konce zbývalo více než dvacet minut a z reakcí hostujících fotbalistů bylo evidentní, že jim remíza rozhodně nestačí.
Domácí ale okamžitě zkonsolidovali své řady, a i nadále dokázali odolávat všem pokusům svého soupeře ze hry. Trvalou hrozbou tak zůstávaly především standardní situace, ale ani těch díky čisté hře hráčů Velké Bíteše hosté příliš neměli. S blížícím se koncem zápasu se navíc na kopačky hráčů Lanžhota (i na jejich lavičku) začala vkrádat čím dál větší nervozita a svoji frustraci si ventilovali (neprávem) na kompletní trojici rozhodčích.  Ti ale Lanžhot o vítězství rozhodně neobrali!
Domácí tým si totiž za svůj výkon minimálně bod zasloužil a skutečně nechybělo mnoho, aby ve Velké Bíteši zůstaly všechny tři. Zajímavá šance Pařízka v nastavení zápasu se už ale brankou neskončila.

Branky: 11. Novotný 1:0, 68. Bárta 1:1
Diváci: 235
Rozhodčí: Žurovec
ŽK: 1:2
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Bartoš (36. Loup), Kuldan, Mrňa, Hošek – Sznapka (72. Merdita), Zúbek, Špánek, Mikeš, Knos (81. Rozum)  – Novotný (66. Pořízek)
Sestava Lanžhot: Klimeš – Hílek, Bartoš, Kleiber (81. Lenhard), Dovhanyuk (87. Lapin), Bárta, Šenk, Dobšíček, Královič, Krejčíř, Mikůšek