Maraton zápasů skončil v sobotu 7. března v Tišnově

TIŠNOVSKÁ LIGA ST. ŽÁKŮ ÚSPĚŠNĚ ZAKONČENA

Na hřištích v Boskovicích, Blansku a v Tišnově se téměř dvacítka našich kluků ročník narození 2005 a mladší od listopadu do března potkávala s celou řadou renomovaných soupeřů...

Šest turnajů, dvacet zápasů = kvalitní zápasová příprava. To vše byla letošní venkovní Zimní liga starších žáků. Na hřištích v Boskovicích, Blansku a v Tišnově se téměř dvacítka našich kluků ročník narození 2005 a mladší od listopadu do března potkávala s celou řadou renomovaných soupeřů. V zápasech hraných na 35 min. se naši kluci přestavili na těchto turnajích:

1. turnaj - 17. 11. 2019 - Blansko
VB - Nedvědice 2:0, VB - Blansko 3:3, VB - Žďár nad Sázavou 1:3
"Ligu jsme zahájili prvním turnajem v Blansku. V prvním utkání jsme jasně přehráli tým Nedvědice 2:0, skóre mohlo být i vyšší. V dramatickém střetnutí s domácí jednáctkou jsme pak dokázali uhrát remízu 3:3 a prohráli pouze se Žďárem nad Sázavou, mužstvem z vyšší soutěže. Dvě branky nám mimochodem vstřelil Ondra Hotárek, náš odchovanec a kamarád všech hráčů."

2. turnaj - 30. 11. 2019 - Blansko
VB - Žijeme Hrou 5:0, VB - Blansko 4:1, VB - Rosice 0:2
"I druhý turnaj jsme odehráli ještě vloni a v Blansku. A měl podobný průběh jako ten první. Nejprve jsme zdolali slaboučký tým Žijeme Hrou 5:0 a poté po výborném výkonu i domácí Blansko 4:1. Poslední zápas nám moc nevyšel a i přes vyrovnaný průběh se z vítězství 2:0 radoval náš soupeř z Rosic. 

3. turnaj - 15.1.2020 - Boskovice
VB - Tišnov 0:1 a 0:2, VB - Boskovice 0:3 a 0:3

"Tento turnaj se měl hrát před vánocemi, ale kvůli nemocem byl odložen. V novém termínu nemohla přijet Nedvědice a na nás tak zbyly duely proti silným týmům Boskovic a Tišnova, společně se Žďárem nejlepšími v celé lize. Hrálo se 2x každý s každým po 30 min. tj. celkem 120 minut! Odehráli jsme velmi dobré zápasy, i když to tak podle výsledků nemusí vypadat. Bohužel nás totálně zradila koncovka, minimálně jednu výhru jsme si určitě zasloužili."

4. turnaj - 8.2.2020 - Tišnov
VB - Žebětín/Bystrc 0:1 a 2:1, VB - Tišnov 0:2 a 2:4

"I další turnaj byl pouze tříčlenný a zápasový program byl stejný. 2x 30 min. s každým týmem. Nejprve se zdálo, že nás střelecká můra pronásleduje i nadále a prohráli jsme první zápasy 0:2 s Tišnovem a 0:1 s Žebětínem/Bystcí (i když jsme byli lepší), druhé kolo zápasů bylo ale podstatně vyvedenější. S Tišnovem jsme sice znovu prohráli, tentokrát ale 2:4, a protože tento soupeř 2x porazil Žebětín/Bystrc vyšším rozdílem, motivací pro nás zůstal symbolický souboj o 2. místo. Ten jsme s Žebětínem/Bystrcí v poměru 2:1 zvládli a zaslouženě vyhráli."

5. turnaj - 16.2.2020 - Boskovice 
VB - Boskovice 3:0, VB - Žďár nad Sázavou 1:2, VB - Rosice 2:1
"Páté dostaveníčko jsme si dali na pro nás "prokletém" stadionu v Boskovicích, kde se nám v Zimní lize dlouhodobě nedaří. Snad jsme tímto turnajem tuto kletbu pro naše další ročníky zlomili :-). Nejprve jsme totiž senzačně zdolali domácí tým (nutno uznat, že nekompletní) 3:0, pak dlouho odolávali Žďáru nad Sázavou a prohráli až po tuhém boji 1:2 a nakonec zaslouženě přehráli dalšího silného soupeře z Rosic 2:1 a oplatili mi prohru z 2. turnaje. To vše ve dvanácti hráčích!"

6. turnaj - 7.3.2020 - Tišnov
VB - Žebětín/Bystrc 2:1, VB - Tišnov 1:2, VB - Žijeme Hrou 5:0

"Ligu jsme zakončili posledním turnajem v Tišnově. V tradičně tvrdém a bojovném utkání jsme opět zdolali Žebětín/Bystrc 2:1, pak nešťastně (jako obvykle) prohráli 1:2 s Tišnovem, abychom celé naše účinkování završili exhibičním výkonem proti výběru Žijeme Hrou, který byl opět jasně nejslabší. Výhra 5:0 mohla být mnohem vyšší."

Celá liga byla opět skvělou herní přípravou na jarní část soutěžního ročníku 2019/2020. V situaci, kdy náš klub nedisponuje hřištěm s umělým povrchem, je taková součást přípravy pro kategorii starších žáků již nezbytností. Kluci se měli možnost potkat s širokým spektrem soupeřů převážně z Jihomoravského kraje, což je vždy zajímavá konfrontace, jelikož zdejší fotbalová úroveň je vyšší než u nás v Kraji Vysočina. Zápasy proti slabším soupeřům nám ukázaly, že jsme schopni celou řadu herních činností pilovaných na trénincích již přenést na hřiště, duely proti lepším soupeřům nám zase pravidelně odhalovaly nedostastky, na jejichž odstraňování chceme nadále pracovat. Celkově naši účast považuji za úspěšnou, věřím, že jsme našemu klubu opět udělali dobrou reklamu. 
Rád bych touto cestou ještě poděkoval výboru FC PBS VB za to, že nám na účast v Zimní lize poskytl potřebné prostředky a velký dík patří také těm rodičům, kteří mi pomáhali s dopravou hráčů k jednotlivým turnajům a kluky na nich povzbuzovali. 

Milan Dufek, trenér starších žáků