Muži B - 5. kolo I.B třídy, skupina B - Velká Bíteš B - Stonařov 6:4 (5:0)

POLOČAS SNŮ, PAK ZASE NERVY

Benfika po dvou porážkách doma zvítězila nad Stonařovem. Cesta za výhrou ale nebyla snadná...

Zápasový report připravil trenér Jiří Jelínek:
"První šanci jsmě měli my, ale Macek v dobré pozici míč na malém vápně netrefil. Pak začali vystrkovat růžky hosté, ale žádnou z několika dobrých šancí nedokázali využít. Buď netrefili branku nebo zasáhnul brankář Klíma. Jednou musel dokonce na brankové čáře zasahovat Tomáš Loup. Protože hosté odmítli jít do vedení, přišel trest v 19.minutě, kdy svůj gólový účet otevřel Adam Macek. A byl to stejný hráč, který nám po půlhodině hry dal již dvougólové vedení, které soupeře na dlouhou dobu nalomilo. A když se do míče opřel v 37.minutě Ondrák a střelou o břevno zvýšil již na rozdíl tří branek, nevypadalo to s hosty nejlépe. Stejný hráč potom po vybídnutí Hoška zvýšil už na rozdíl čtyř branek, a když ještě ve 45. minutě přízemní střelou zkompletoval hattrick Macek, měla za sebou Benfika poločas, který dlouho nepamatuje.
Bohužel krátce po přestávce přišlo rychlé vystřízlivění, naši jakoby zůstali v šatně, hostům se podařilo protrhnout střeleckou smůlu a nejen to. Během tří minut se dvěma slepenými góly znovu dostali do zápasu. Našim hráčům přestala fungovat kombinace, znervózněli a hosté, kteří již neměli co ztratit, jim dělali veliké problémy. V 66. minutě to už bylo "jenom" o dvě branky. Naši měli také příležitosti, ale v největší z nich trefil Ondrák jen břevno. V hodně divokém závěru nakonec naši přidali šestou branku, když průnik Hoška zastavil hostující hráč jen za cenu faulu a sám postižený suverénně penaltu proměnil. Diváci se nakonec dočkali ještě jedné branky, v samotném závěru se přímo z rohu trefil hostující Příhoda a zkompletoval druhý hattrick zápasu. Naši už si ale své vedení pohlídali a nakonec tedy svého soupeře přestříleli 6:4.
Jak tedy zápas zhodnotit? Nedůrazem v defenzivě jsme si ho zbytečně zkomplikovali, v prvním poločase soupeř svoje šance nevyužil a ve druhém už ano. Naštěstí jsme si zvládli v prvním poločase vytvořit dostatečný gólový polštář. Od 20. minuty do poločasu jsme se prezentovali směrem do ofenzivy tak jak bychom si to představovali. Bohužel jsme si celkový dojem zbytečně pokazili špatnou druhou půlí. Přesto jsem rád, že se nám podařilo získat tři body. Věřím, že nám to pomůže do dalších zápasů."

Branky: 19. Macek 1:0, 31. Macek 2:0, 37. Ondrák 3:0, 40. Ondrák 4:0, 45. Macek 5:0, 54. Vacek 5:1, 56. Příhoda 5:2, 66. Příhoda 5:3, 78. Hošek (p.) 6:3, 88. Příhoda 6:4
Sestava našich: Klíma - Isami, Pelikán, Svoboda (67. Švanda O.), Pokorný (68. Mejzlík), Hošek, Ráboň, Ondrák (78. Švanda M.), Loup Patrik, Loup Tomáš, Macek (46. Těšík)