Muži A: Bzenec - Velká Bíteš 0:2 (0:1)

NEČEKANÝ EXPORT BODŮ!

Nečekaného, ale velmi cenného vítězství dosáhli v zápase 26. kola divize D muži v Bzenci...

Už na tři kola natáhli muži A svou sérii bez porážky v MSD, skupině D. Po vítězství 3:0 v Třebíči a domácí bezbrankové remíze se Stráním nyní přišel nečekaný, ale o to více cenný export bodů z hřiště Bzence. Soupeř, který ve středečním vloženém kole rozprášil 8:2 Polnou, budil respekt, ale naši se jej nezalekli a naopak sami hned v úvodu utkání udeřili. Ve 2. min. se po dlouhém nákupu brankáře Martina Matiáška míč přes Ryana Whittinghama dostal až k Honzovi Pohlovi a ten střelou nedal domácímu brankáři Kúřilovi šanci - 0:1. Gól našim vliv krev do žil, domácí logicky trochu zaskočil. "Dařilo se nám hlavně díky Pohlovi držet vepředu míč a měli jsme i nějaké další příležitosti, které jsme ale bohužel jako již tradičně neproměnili," komentuje trochu ironicky dění na hřišti trenér našich J. Mika. "Domácí nás ale v první půli ničím nepřekvapili a dá se říct, že se do žádné vyložené šance vůbec nedostali," chválí J. Mika. 
Dění na hřišti se výrazně změnilo po výměně stran. Bzenec náš tým zatlačil do defenzivy a začal si vypracovávat šance. "Domácí jich měli několik, ale výborný Matiášek chytil vše," zdůraznuje výrazný podíl našeho brankáře na úspěchu mužstva trenér. "Jednou dokázal až zázračně vyrazit míč odražený do jeho protipohybu, to byl neuvěřitelný zákrok," s obdivem dodává J. Mika. Tlak domácích vyplynul především z toho, že se našemu týmu už tolik nedařilo vepředu držet míč, domácí si ale taky zřejmě v kabině vyslechli své od trenéra a snažili se napravit zpackanou první půli. Přesto se naši dostali i v druhém poločase do pár brejkových příležitostí, a i přes další neúspěchy se nakonec ta úplně poslední z nich skončila druhou a definitivně rozhodující brankou v síti domácích, kterou vstřelil po obejití brankáře Ryan Whittingham v 90. min. - 0:2.
Naši si do tabulky soutěže připsali další tři velmi důležité body a posunuli se v ní na 12. místo s 25 body. Po nedělní dohrávce, ve které Strání smetlo Havlíčkův Brod 8:1 (!!!), tak tito soupeři aktuálně ztrácejí na nás tým dva (Strání) resp. tři body (Havlíčkův Brod). Áčko ale stále ještě má odložený zápas se Žďárem nad Sázavou k dobru. 
Něco málo k výkonům jednotlivců z úst trenéra našich: "Chtěl bych určitě pochválit brankáře Martina Matiáška, několikrát nás podržel, především v první půli se dařilo Honzovi Pohlovi, v obraně zahrál výborně Lukáš Kopáček. Pochvalu ale zaslouží celé mužstvo. Možná ne tolik za výkon, který podle mě nebyl zase tak úplně nejlepší, za výsledek ale určitě." 
Kromě série bez porážky rád zmíním ještě jedno číslo. V květnu náš tým v mistrovském zápase ještě nedostal gól, posledním úspěšným střelcem souperů byl ještě na konci dubna Smrž ze Šumperka. Naši skvělí brankáři Michal Pelán a Martin Matiášek tak se svými kolegy z pole aktuálně drží sérii neprůstřelnosti více než tři celé zápasy, dohromady fantastických 292 minut! 
Příští neděli ale na náš trávník zavítá lídr tabulky - SFK Vrchovina. Trenér Jiří Mika ale sebevědomě vyhlašuje: "Není nutné se na žádného soupeře v této soutěži nijak zvlášť připravovat. Pokud budeme hrát svoji hru, můžeme uspět s každým!"
Tak paráda, těšíme se :-)
 

Foto Martina Matiáška z předchozího působiště použito s jeho laskavým souhlasem - pozn. autor.