Rozhovor se staronovou posilou našeho áčka

"Koronavirová pauza mi vrátila větší chuť do fotbalu," říká Michal Šimončič

Přinášíme krátký rozhovor se staronovou tváří našeho áčka Michalem Šimončičem, který se v zimním přestávce stal naším kmenovým hráčem.

Ahoj, Michale rádi tě opět vítáme v našem dresu! Jak se zrodilo tvoje druhé angažmá v Bíteši?
Ahoj, děkuji. Na konci podzimu mi volal pan Zúbek, že by se se mnou chtěl sejít a promluvit. Sdělil mi, jak to v Bíteši chodí, jak to vidí dál a že by měl zájem, abych se znovu vrátil, což mě příjemně překvapilo. Jelikož už jsem od pár kamarádů a spoluhráčů dřív dostal recenze, jak jsou tréninky kvalitní a hlavně každého baví, neváhal jsem a hned na nabídku kývnul. Jsem rád, že si ještě budu moct zahrát vyšší soutěž než krajský přebor.

Od tvého angažmá se toho v kádru áčka hodně změnilo, jak na tebe noví spoluhráči působí?
Šikovní fotbalisti, a hlavně fajn parta kluků, se kterou se člověk nenudí a těší se na další tréninky, či strávený čas s nimi, což je základ úspěchu.

Absolvovat takřka kompletní zimní přípravu a na jejím konci se dozvědět, že byla prakticky k ničemu není asi nic příjemného, že? Jak jsi ty strávil „koronavirové“ období?
Nebylo to moc příjemné, to je pravda. Ale řekl bych, že pauza úplně k ničemu to nebyla. Vrátila mi takovou větší chuť do fotbalu, takže jsem za ní rád. Ale samozřejmě by bylo lepší po ní odehrát normálně sezonu. Mé koronavirové období bylo spíše pracovní, občas (ale ne moc) jsem se i trochu věnoval škole a z hlediska sportu to bylo spíše rekreační, sem tam jsem si zajezdil na bruslích, zacvičil a chodil na ozdravné vycházky do přírody. (Smích)


Minulý týden jste se dočkali a vrátili jste se zpět k tréninku, bylo obtížné znovu naskočit do fotbalového kolotoče? Udržoval ses nějak?
Popravdě pro mě to trošku obtížnější bylo. Jak už jsem zmiňoval v otázce výše, sportování během krize bylo spíše rekreační, takže mám teď co dohánět. Ale naštěstí pro mě, času je dost.

Nyní nás čeká poměrně dlouhá letní příprava na jejíž konci snad začne nová sezony. S jakými do ní půjdeš cíli?
Snad, snad.. Jako týmový cíl bych chtěl hrát takový klidný střed tabulky, tým na to rozhodně máme. A osobní cíl je rozhodně dostat se do základu a jen tak z něj nevypadnout. Na každém postu máme více alternativ, tudíž to nebude jednoduché, na druhou stranu je to pro nás dobře, protože se budeme „nahánět“ a tím pádem se budeme nutit zlepšovat.