Velká Bíteš - Velké Meziříčí 1:3 (0:3)

FAVORIT POTVRDIL SVOU ROLI

Áčko v MOL Cupu končí, Velké Meziříčí na našem trávníku potvrdilo roli favorita a vyhrálo 3:1.

O výsledku zápasu rozhodla první půlhodina. V ní byl jednoznačně patrný výkonnostní rozdíl mezi oběma soupeři. Favorizování hosté zapnuli hned od úvodního hvizdu rozhodčího Mikyska na plné obrátky a přikovali náš tým k vlastní šestnáctce. Navíc jim hned v 1. min. po centru Demetera z levé strany pomohla nešťastná vlastní branka debutanta v našem dresu Bartoše, který ve snaze odvrátit míč jej nechytatelně poslal za záda bezmocného Pelána – 0:1. 
Vstřelená branka hostům ještě více vlila elán do žil a na hřišti dominovali. V 15. min. Plichta ještě z nadějné pozici mířil nad branku, zanedlouho ale Velké Meziříčí definitivně rozhodlo o osudu utkání. Ve 21. min. rozehrál výborně hrající Dolejš rohový kop přesně na hlavu kapitána Komínka a hosté vedli o dvě branky – 0:2. Ze vzduchu přišel i třetí úder, když pět minut nato Šuta hlavou jen lízl další centr zleva a Pelán se smutně díval k tyči, kam míč přesně zapadl – 0:3. Bylo rozhodnuto. A to Demeter brzy poté neproměnil svůj sólový nájezd na brankáře a Dolejš z trestného kopu našel jen náruč brankáře Pelána. 
Po půlhodině hry ale přece jen tempo hry začalo postupně opadat. Hosté začali hrát na jistotu, rutinérsky kombinovali ve středu hřiště a rychlé křídelní akce, které náš tým decimovaly v úvodní části hry, postupně vymizely. Se zpomalením rychlosti hry se naši pomalu dokázali vzpamatovat a několikrát úspěšně vybojovali míč ve středu pole. Směrem dopředu ale nic vymyslet nedokázali. 
Po změně stran tento herní trend pokračoval. Výkon hostujících hráčů se stal definitivně jakousi profesorskou výukou, která se ale postupně čím dál víc nelíbila početnému zástupu jejich fanoušků a stadionem se několikrát prohnala vlna jejich hlasité nespokojenosti. Navíc našim vyšlo střídání, protože především Pořízek se dokázal na hrotu statečně rvát s mohutnými stopery Velmezu a vydatně tak podpořil snahu v první půli dost osamoceného Ondráka. V 66. min. se dostal i k zajímavé střele, mířil však nad branku. Nicméně oddechový čas hostů pokračoval a hned minutu nato přišel zasloužený trest. Merdita se s potřebnou dávkou štěstí drze prodral středem obrany a sám před brankářem Kolářem mířil přesně – 1:3. Byla to zasloužená odměna za bojovný výkon našich. Na postup to ale nebylo. Hosté sice už „řemen nenahodili“, směrem dozadu už ale zůstali až do konce zápasu pozorní, a naopak sami mohli přidat definitivní gólovou pojistku. Střídající Simr ale nejprve z brejku trefil tyč, poté zbytečně přihrávkou hledal hůře postaveného spoluhráče a ve své třetí šanci v krátkém sledu mu před Pelánem utekl míč. Konečné skóre tak zůstalo už beze změny 1:3. 
Hosté tak potvrdili roli favorita, bezpečně postoupili do I. kola hlavní soutěže MOL Cupu, kde je čekají Rosice (výhra 2:0 v Bzenci).

Branky: 1. Bartoš (vlastní) 0:1, 21. Komínek 0:2, 26. Šuta 0:3, 67. Merdita 1:3
Rozhodčí: Mikyska
ŽK: 2:2
Diváci: 512

Sestavy:
Velká Bíteš: Pelán – Bartoš, Kuldan (75. Kerber), Hošek, Zúbek, Loup T. (58. Pořízek), Merdita, Novotný, Loup P. (68. Svoboda), Těšík, Ondrák

Velké Meziříčí: Kolář – Puža (58. Karmazín), Kriegsmann, Bouček, Komínek, Dolejš, Šuta (68. Dufek), Mezlík (58. Simr), Plichta, Řezáč, Demeter