Info ze zápasů 3. až 6. kola Krajského přeboru

STARŠÍ ŽÁCI POŘÁD NA DOBRÉ CESTĚ

Další čtyři utkání sehráli v Krajském přeboru starší žáci. Po výborném startu zatím nesundali nohu z plynu a přes jedno zaváhání se drží na úrovni výkonnosti lepší poloviny týmů. Krátké hodnocení jednoho z trenérů M. Dufka

Velká Bíteš – Polná 1:1 (1:0), branka: Mateja
Třetí zápas v sezóně nám sice poprvé nepřinesl výhru, proti silnému soupeři jsme ale předvedli doposud nejlepší výkon a zcela zaslouženě získali cenný bod. K výhře nebylo daleko, gól na 1:1 jsme inkasovali patnáct minut před koncem, remíza ale odpovídá dění na trávníku. Náš gól vstřelil krásnou střelou do šibenice A. Mateja.

HFK Třebíč – Velká Bíteš 0:3 (0:1), branky: Vala, Mateja, Karmazín
Dohrávka „hodového“ v Třebíči sice z naší strany nepřinesla kdovíjakou podívanou, získali jsme ale důležité tři body. Za pěkného počasí jsme se poměrně rychle ujali vedení 1:0, po tečované střele Valy, druhý pojišťovací gól se nám ale přidat dlouho nedařilo. Po změně strany jsme ale svoji trvalou převahu přece jen stvrdili dalšími brankami, které zaznamenali A. Mateja a P. Karmazín.

Velká Bíteš – Světlá nad Sázavou 1:3 (1:0), branka: Karmazín
V pátém utkání sezóny jsme poprvé prohráli. Štěstí, které se nás drželo v některých předchozích zápasech, nás tentokrát opustilo, a i když jsme v poločase vedli 1:0 (branka P. Karmazín), po změně stran hosté nejprve dvěma slepenými góly skóre otočili a v úplném závěru přidali i pojišťovací třetí branku. Doplatili jsme tentokrát na špatnou koncovku, trefili jsme navíc tyč i břevno, fyzicky zdatný soupeř navíc vyhrával většinu osobních soubojů, prostě se vše sešlo tak, že si odvezl všechny tři body.

Chotěboř – Velká Bíteš 2:4 (1:1), branky: Karmazín 2, Jašek, Vala
Po domácí porážce jsme do Chotěboře odjížděli trochu se sevřeným zadk.. (hrdlem), proti soupeři z horní poloviny tabulky jsme ale bojovným výkonem (hlavně v druhé půli) vybojovali nesmírně cenné vítězství. Domácí se ujali vedení, chytrá střela kapitána T. Jaška ale znamenala důležité vyrovnání ještě před poločasem. Po změně stran jsme se pak ujali vedení po hezké akci P. Karmazína, domácí ale zhruba deset minut před koncem dokázali srovnat na 2:2. Tento okamžik by slabší týmy zřejmě srazil, kluci ale ukázali obrovskou morální sílu a zápas znovu strhli na svoji stranu. Ukázková střela M. Valy nás nejprve dostala znovu do vedení a definitivně o naší výhře rozhodla druhá branka P. Karmazína v poslední minutě zápasu.

Kluky bych chtěl pochválit hlavně za výkony proti Polné a v Chotěboři, kde dokázali přímo na hřišti předvést to, co se je snažíme z fotbalu naučit a k čemu je vedeme. Pokud udržíme nastolený trend a budeme pořád poctivě pracovat na rozvíjení svých předností a odstraňování nedostatků, můžeme se porvat o umístění, v která jsme před začátkem sezóny ani nedoufali. A protože se mé krátké zápisky točí hlavně kolem ofenzivní hry, vstřelených branek a jmen jejich střelců, rád bych ještě zmínil, že naprosto zásadní je pro naši hru i výborná hra obranné řady vedené stopery M. Václavíkem a M. Ševců + spolehlivé výkony brankáře A. Holubáře.

Do zápasů v tomto období nastoupili tito hráči: Holubář, Preis, Musil, Kročil, Ševců, Václavík, Vala, Jašek, Dvořáček, Sláma, Dufek, Osoba, Karmazín, Mateja, Bednář, Wünsch P., Slavíček