Muži A - 12. kolo MSD D : Velká Bíteš - Bystřice nad Pernštejnem 3:1 (2:1)

TŘI BODY PRO KLIDNÝ ZIMNÍ SPÁNEK

Áčko doma důležitý poslední podzimní zápas zvládlo a porazilo Bystřici nad Pernštejnem 3:1. Jak se výsledek zrodil?


Ráz zápasu určila už 13. minuta, kdy se domácí dostali do veden í. Po autovém vhazování Šperky se míče zmocnil Novotný a křížnou přihrávkou ho směřoval do pokutového území na některého z útočníků. Kulatý nesmysl však žádného adresáta nenašel, ale k překvapení všech prošel až do branky Veselého – 1:0. Hostující brankář v sobotu neměl svůj den. Ve 21. min. neodhadl dobře situace v pravém rohu svého velkého vápna, kung-fu kopem zde málem knockautoval Ondráka a byl po zásluze vyloučen. Do branky musel náhradní brankář Petr, kterého ve 33. min. přivítal skrytou střelou z 16 m Krula – 2:0. Ke cti hostům slouží, že ani v deseti nesložili zbraně, a ještě do přestávky výsledek zkorigovali. Ve 42. min. rozehrál roh Padrtka a Prášil se hlavou nemýlil – 2:1.
Po změně stran si však domácí dvoubrankové vedení vzali zpět. Srdcem celé akce v 69. min. byl Novotný. Postupný útok u něj po přihrávce od brankáře Pelána začal a střelec domácích nakonec kombinační souhru přes střed hřiště také zakončil. Kromě něj se na brance podíleli i Loup Pav., Daněk a Onddrák – 3:1. Od té doby se zápas už dohrával a konečný hvizd rozhodčího Fabeše  přesně v 90. min. zisk tří bodů pro FC VB jen potvrdil.

Branky: 13. a 69. Novotný, 33. Krula – 42. Prášil
Rozhodčí: Fabeš
Diváci: 116
ŽK: 1:2, ČK: 0:2 (21. Veselý – BnP)
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Šperka, Loup Pav., Mrňa – Kamenský, Daněk, Novotný, Vošmera (86. Loup Pat.), Ondrák – Macek (69. Traxl), Krula (77. Kříž)
Sestava Bystřice nad Pernštejnem: Veselý – Matocha (68. Mazel), Vařejka (22. Petr), Prášil, Adamec, Sklenář, Padrtka, Malý, Buršík (76. Blaha), Pačovský, Chloupek