Muži B - 14. kolo I.B třídy, skupina B - Velká Bíteš B - Nedvědice 1:1 (1:1)

BENFIKA DOMA S NEDVĚDICÍ SMÍRNĚ

Benfika doma v úvodním jarním zápase jen remizovala s týmem Nedvědice. Otázkou zůstává, zdali je to spíš zisk nebo ztráta...

Domácí hráči vstoupili do utkání aktivně a zaslouženě se dostali do vedení. Branku vstřelil David Rozum. Velká škoda, že získanou výhodu Benfika nedokázala přetavit v další úspěch, v úvodu trochu bojácný soupeř z Nedvědice se totiž postupně rozehrál a začal zlobit. První velkou šanci hosté ještě trestuhodně zahodili, těsně před přestávkou se ale ujala pěkná střela z dálky Filipa Škutchana a bylo srovnáno. Ve druhé půli pak ani jeden ze soupeřů nepřekročil svůj stín, šancí bylo jako šafránu a tak nikoho ani příliš nepřekvapilo, že se na průběžném skóre 1:1 už nic nezněnilo.
Hráči Benfiky se trápili především s přesností přihrávek, hlavně záložní řada často nebyla schopná svůj kolegům v útoku připravit míč do zajímavé pozice. Byla to škoda, protože rychlíci M. Těšík a především D. Rozum by na soupeře platili. Ve druhé půli tým po přeskupení řad trochu hledal svoji tvář, hráči působili občas nejistě, což ale lze určitě připsat i tomu, že sezóna teprve začíná. Na druhou stranu naše borce lze pochválit za vydařený vstup do utkání, jistě působili oba stopeři L. Kerber i L. Kopáček a také je dobře, že ve zbytečně nervozním závěru udrželi všichni naši hráči chladnou hlavu a nepřišel žádný zbytečný karetní trest. 

Jiří Jelínek: "Pomohl nám rychlý gól, kdyby se nám podařilo jednu šanci z následných dvou proměnit, zápas by vypadal jinak. Škoda gólu do šatny, ale bod beru, soupeř měl více šancí, z naší strany chyběla kvalita na posledních třiceti metrech hřiště, ale kluci zápas odmakali a od toho se můžeme odrazit k lepším výsledkům."

Branky: 8. Rozum 1:0, 45. Škutchan 1:1
Rozhodčí: Holub
ŽK: 2:3
Diváci: 87
Sestava našich: Bartošek - Švanda O., Kopáček, Kerber, Švanda M. (46. Hibš) - Halas (73. Svoboda), Pelán, Nekuda, Horký - Těšík, Rozum