Velká Bíteš B - Želetava 6:2 (3:0)

BENFIKA SE ODLEPILA ZE DNA TABULKY!

Benfika doma navázala na první výhru z Velkým Beranovem a tentokrát si poradila i se Želetavou, které nedala moc šancí a zvítězila jasně 6:2.

Benfika prožila snový začátek zápasu a už v druhé minutě předložil Svoboda míč Valsovi a ten krásnou ránou z 30 metrů otevřel gólový účet zápasu. Následně se hra vyrovnala naši více drželi míč a snažili se postupnou kombinací překonat obranou linii hostů, ti hrozili zejména přes jejich kapitána a špílmachra Simandla. Naši měli velkou šanci, kdy sám na brankáře postupoval Tomáš Jašek, ale neuspěl. Naši se přece jen dočkali v 38.minutě dostal míč za obranu Pokorný, který lobem překonal hostujícího brankáře, o dvě minuty bylo ještě veseleji. Agilní Shlaban na brankové čáře překvapil hostujícího brankáře, když místo centru poslal přímou střelu a naši si tak odnášeli do šaten komfortní náskok.

Druhý poločas našim herně vůbec nevyšel, zbytečně se nechali hosty zatlačit a tak trochu rezignovali na hru, která se jim dařila v úvodním dějiství. Trest přišel v 59.minutě, když vykřesal jiskřičku naděje hostující Čura, který se trefil po rohovém kopu. Rozdíl tří branek, si naši vzali zpět hned o dvě minuty později. Agilní Jašek dostal míč na rohu vápna a přízemní střelou překonal Tománka počtvrté. Zdramatizování přišlo v 79.minutě, kdy obrovskou chybu naší obrany potrestal do prázdné branky Vrbka – 4:2. Závěrečná desetiminutovka už, ale patřila našim. V první velké šanci neuspěl Dvořák, který pak dostal v 82.minutě možnost reparátu a střelu z hranice vápna pověsil přesně za háčky. V 90.minutě pak byl faulován ve vápně střídající Smejkal a následně přišla velká chvíle Jakuba Mejzlíka. Ten se z nařízenou penaltou vůbec nepáral a ranou do šibenice uzavřel gólový účet zápasu na 6:2.

sestava: Cimbálník- Shlaban (83. Václavík), Švanda O., Pelikán, Pelán, Švanda M. (83. Horák)- Valsa (83. Mejzlík), Svoboda, Loup- Pokorný (72. Smejkal), Jašek (64. Dvořák)