Muži A - příprava: Velká Bíteš - Svitavy 3:1 (1:0)

PRVNÍ VÝHRA

Po pohárové porážce s Velmezem áčko v dalším přípravném zápase porazilo Svitavy 3:1...

Za občasného deště začaly obě strany zápas aktivně a šance se rodily na obou koncích hřiště. Hostující tým (účastník Krajského přeboru Pardubického kraje) se uvedl dvěma pěknými střelami z dálky, naši hráči se snažili prosadit spíše kombinačně. Paradoxně první gól našich padl právě po střele z dálky. Ondrák se opřel do míče, brankář Svitav jej jen zázrakem vytáhl na břevno, ale pohotový Pořízek snadno doklepával do odkryté branky – 1:0.
Po změně strany tempo hry i díky prostřídání celé řady hráčů opadlo. Domácí ale měli pořád více ze hry a Svitavy do vážnějších příležitostí nepouštěli. Po zhruba hodině hry přišla druhá branka našich. Rozhodčí Rosický proti hostům nařídil možná trochu přísný pokutový kop, který bezpečně proměnil Zúbek – 2:0.
Soupeř ale nesložil zbraně a po pěkné akci snížil – 2:1. Závěr zápasu tak přinesl menší drama, které ještě více vyhrotilo několik tvrdých zákroků na obou stranách. Naši hráči naštěstí přidali gólovou pojistku, když po akci vedené zprava a následném centru uklidil míč do branky Svoboda – 3:1.
Celkově lze zápas hodnotit jako povedenou přípravu, i když je nutné přiznat, že ve hře našich bylo stále vidět celou řadu technických nedostatků. Nicméně hráči poprvé v přípravě okusili chuť vítězství, což týden před prvním mistrovským zápasem rozhodně není k zahození.

Sestava našich:
Pelán – Bartoš, Hošek, Kerber, Zúbek, Merdita, Novotný, Loup T., Ondrák, Sodomka, Pořízek
Střídali: Loup P., Svoboda, Těšík