Muži A hostí lídra z NMNM, důležité zápasy čekají i ostatní týmy

BOUŘE PŘICHÁZÍ ZE SEVERU!

Nesmírně zajímavý víkend čeká naše týmy. Áčko hostí vedoucí tým tabulky SFK Vrchovina, se kterým jistě přijedou jeho bouřliví fanoušci, Benfika se popere o nečekanou šanci na udržení postupové naděje ve Starči a zahálet nebudou ani mládežníci...

Naše áčko momentálně drží pěknou minisérii tří zápasů bez porážky, ve kterým získalo sedmi bodů, které mu výrazně pomohly vylepšit pozici v tabulce MS divize, skupiny D.
Na náš trávník ale tentokrát přijede soupeř z nejtěžších, vedoucí tým tabulky SFK Vrchovina. Nejedná se o žádnou neznámou, s Vrchovinou jsme se utkávali ještě v zápasech Krajského přeboru a zajímavé zápasy jsme s ní vloni sehráli i v naší první sezóně ve čtvrté nejvyšší soutěži. Doma jsme soupeře porazili s přehledem 3:0, na jaře pak v nervózním zápase v NMNM prohráli těsně 1:2. Vrchovina ale vloni neměla úplně nejlepší sezónu a teprve výborné jaro ji katapultovalo ze spodních pater tabulky na konečné 9. místo.
V letošní sezóně se první vzájemné měření sil skončilo nerozhodně bez branek 0:0, když v našem dresu zazářil především brankář Michal Pelán, který předvedl několik skvělých zákroků. Vrchovina je totiž letos úplně jiným týmem než vloni. Pod taktovkou trenéra Richarda Zemana se od začátku pohybuje na špici tabulky a aktuálně jí již několik kol vévodí a reálně může pomýšlet na postup do MSFL, o který se popere s regionálním rivalem ze Žďáru nad Sázavou, který má sice nyní v tabulce o šest bodů méně, ale dva zápasy k dobru.
Dá se tedy očekávat, že si tým opírající se o bratry Kamila a Michala Skalníkovy, záložníka a kapitána mužstva Lukáše Michala a střelce Michala Dočekala přijede na náš trávník pro vítězství. Vrchovina na jaře prohrála jen jednou, 1:2  ve Žďáře nad Sázavou. Jediné další dva body pak ztratila už jen za domácí remízu 2:2 s Rosicemi, všechny ostatní zápasy se skončily její výhrou, naposledy doma 1:0 se Starou Říší.
Naše mužstvo tak čeká náročná prověrka. Jak se ale lidově říká, míč je kulatý a každý zápas má 90 minut. Takže stát se může všechno a proč by se tedy zrovna v tomto utkání nemohlo zrodit pro náš tým příjemné výsledkové překvapení?  Z týmu trenéra Jiřího Miky totiž na trénincích během týdne sršelo odhodlání a všichni hráči zcela určitě budou chtít na trávníku vypustit duši, jen aby se poprali o dobrý výsledek. Zápas začíná v neděli v 17.00 hod.

Důležitý zápas čeká i Benfiku. Ta se díky nepřesvědčivým výsledkům ostatních týmů nečekaně alespoň vzdáleně vrátila do hry o postup do I.A třídy. Na hřišti ve Starči ale bude postrádat členy širšího kádru A-týmu, protože se obě utkání překrývají. Pokud by ale na hřišti týmu ze spodní poloviny tabuky nedokázala zvítězit i ve standardní sestavě, nemělo by vůbec cenu nadále mluvit o postupu do vyšší třídy. Uvidíme... Zápas začíná v 16.30 hod.

Dorost doma hostí naprosto suverénního lídra soutěže Novou Ves. Ta zatím ze 17 utkání 16 zvítězila a 1 remizovala, takže úloha našich kluků nebude jednoduchá. Zápas začíná v neděli v 11.30 hod.

I žáci zajíždějí na hřiště silného soupeře, do Přibyslavi. Mladší se v přímém souboji utkají o úplné čelo tabulky, starší potřebují zvítězit, aby si definitivně zajistili konečnou stříbrnou příčku v I. třídě. 
Zápasy se hrají v 9.00 a 10.30 hod.

Přípravky v sobotu odehrají poslední turnaj KP na hřišti v Polné. Proti domácímu týmu a HFK Třebíč rozhodně nejsou bez šancí na úspěch. Snad se tedy našim nejmladším fotbalistům bude dařit a udělají radost sobě, rodičům i trenérům.