Hodnotí MARTIN BRZOBOHATÝ

PODZIM SLOVY TRENÉRA - MLADŠÍ ŽÁCI

Procházku mezi mládežnickými týmy našeho oddílu zakončíme u mladších žáků...

Jak hodnotíš podzim 2020 z pohledů výsledků i výkonů tvého týmu?
"Na podzim jsme odehráli sedm soutěžních zápasů a z nich jsme vyhráli pouze jeden. Výsledkově to samozřejmě není nic moc, ale výkonostní posun mezi prvním a posledním podzimním zápasem byl obrovský. Do týmu se postupně se podařilo zapracovat kluky ročníku 2009, kteří si museli zvykat na naprosto jiný fotbal. Perou se s tím statečně i s pomocí zkušenějších kluků ročníku 2008. Naše hra byla na začátku podzimu hodně kostrbatá, postupně jsme se sice herně zlepšovali, ale lepší hru jsme nedokázali přetavit ve více branek v soupeřově síti. Naší největší bolestí je totiž proměňování šancí. Na každou branku jich potřebujeme strašně moc, což nás také stálo lepší výsledky.
Kluky musím pochválit za bojovnost, žádné utkání nevypustili a i za nepříznivého stavu se snažili s výsledkem něco udělat. Za bojovnost musím poděkovat i svému kolegovi z lavičky Michalu Hanzelkovi, který několikrát málem přišel o hlasivky a při tréninku musel používat i "inovativní" francouzské hole."

Jak moc podle tebe ovlivnil COVID19 fungování mladších žáků?
"Zásadně. Od poloviny října jsme neměli trénink ani zápas a zřejmě ještě nějakou dobu mít nebudeme. Doufám ale, že jakmile to situace dovolí, sejdeme se na tréninku v hojném počtu a budeme se společně učit dalším fotbalovým dovednostem."

Pokud to vládní restrikce v dohledné době umožní, jaké jsou tvé tréninkové plány pro zimní přestávku?
"Jakmile to situace umožní chtěl bych začít trénovat, i když by to mělo být pouze po skupinách. Jen doufám, že kluci si od pohybu neodvykli a sejdeme se ve stejně sestavě jako před uzavřením sportovišť."

A jaké jsou vaše výsledkové (nebo výkonnostní) cíle pro druhou polovinu soutěže?
"Znovu nastartovat tréninkový proces, bavit se vzájemně fotbalem a co možná nejzábavnější formou zlepšovat dovednosti našich nadějí. Chtěl bych herně navázat na závěr podzimu a dále pracovat na zlepšení herního projevu, zejména zakončení. Pokud se to podaří, budeme lépe zvládat zápasy s herně srovnatelnými soupeři, budeme více vítězit a kluky to bude ještě více bavit."