ZÁCHRANA V DIVIZI (I KDYŽ JEN O FOUS)

HISTORICKÁ STUDNA - díl pátý - sezóna 2016/2017

Po historickém postupu do Moravskoslezské divize D, čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže v ČR, bylo v sezóně 2016/2017 jediným cílem fotbalistů FC Spartak Velká Bíteš potvrdit oprávněnost příslušnosti v této společnosti a pokusit se v ní zabydlet.

FC Spartak Velká Bíteš – hodnocení sezóny 2016/2017

Po historickém postupu do Moravskoslezské divize D, čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže v ČR, bylo v sezóně 2016/2017 jediným cílem fotbalistů FC Spartak Velká Bíteš potvrdit oprávněnost příslušnosti v této společnosti a pokusit se v ní zabydlet. Po vynikajícím začátku, krizi na přelomu podzimu a jara a dramatickém závěru se tento cíl nakonec podařilo splnit.

MUŽI A
Vítězství v Krajském přeboru Vysočiny (KP) v sezóně 2015/2016 bylo pro fanoušky, funkcionáře, ale vlastně i trenéry a samotné hráče tak trochu šokem. Vůbec nikdo nepředpokládal, že by takový úspěch náš oddíl mohl potkat. Ale mužstvo vedené trenérem Jaroslavem Kubcem odehrálo nejlepší podzim ve své více než osmdesátileté historii, dostalo se postupně do čela tabulky KP, a i přes ne úplně ideální jarní část soutěže své vedení dokázalo udržet a získat právo na postup do vyšší soutěže, Moravskoslezské divize.   
Vítězství ale přineslo spoustu otázek. Má smysl oddíl s ohledem na stav areálu a jeho plánovanou rekonstrukci do divize vůbec přihlašovat? Bude v ní konkurenceschopné? Je možné do Bíteše přilákat nové hráče, aby stávající kádr posílili? A to byly jen některé z nich. Nakonec zvítězila sportovní stránka věci a A-tým byl do Moravskoslezské divize přihlášen. Všichni hráči, realizační tým i funkcionáři klubu se rozhodli a slíbili si udělat maximum proto, aby vše neskončilo ostudou a oddíl dobře reprezentoval naše město.
Už na začátku července 2016 byla proto zahájena důsledná příprava, do které se ihned zapojili i někteří noví hráči. Byli jimi záložník a tvůrce hry Jiří Chlup, bývalý hráč HFK Třebíč se zkušenostmi z MSFL, Dalibor Cícha z TJ Nedašov a mladý brankář Tomáš Pokorný z Moravských Budějovic. Zároveň se dlouhodobá hostování Radky Valsy a Jiřího Pokorného podařilo dotáhnout v přestupy. Všichni tito hráči se takřka okamžitě stali součástí základní sestavy týmu a doplnili jeho osu tvořenou z opor vítězného týmu z přeboru.
Pohárový zápas s Tasovicemi na konci července i přes porážku 1:2 naznačil ambice doplněného týmu, a pokud do té doby u všech zainteresovaných panovaly jisté obavy z věcí příštích, začaly se tímto okamžikem pomalu měnit na příjemná očekávání.
Divizní premiéra v Břeclavi sice výsledkově nevyšla, tým prohrál 0:1, ale výkony všech hráčů byly skutečně nadějné. Potvrdilo se to už za týden, kdy favorizovaná Polná většinou jen přihlížela pěkným akcím nadšeně hrajícího týmu a naprosto zaslouženě z našeho hřiště odjela s porážkou 0:2. Tým zároveň v Daliboru Cíchovi našel pro podzimní část soutěže střelce důležitých gólů. Týden nato přišla hloupá porážka 0:1 v Pelhřimově, která mrzela, tady se dalo uhrát víc. Naštěstí další zápas proti Slavičínu přinesl nečekané a velmi příjemné tři body. Výhru 1:0 zařídil svojí brankou právě D. Cícha. V Rosicích hráči neměli nárok, porážka 0:4 jim poprvé ukázala, jak náročnou soutěží Divize je. Hodový domácí zápas s Bystřicí ale týmu vyšel náramně, hráči navíc své diváky potěšili i pěti vstřelenými brankami – 5:2. O branky se postaralo trio D. Cícha, J. Chlup a R. Valsa.  Následovalo vložené středeční kolo a další domácí radost, Vrchovina odjela s „trojkou“ – 3:0, tradiční střelce D. Cíchu a R. Valsu tentokrát doplnil první z odchovanců L. Kopáček. Čtyři výhry z prvních sedmi zápasů, o takovém začátku před prvním letním kopnutím do míče nikomu ani nesnilo…
Pak už ale přišel zápas proti největšímu favoritovi soutěže Hodonínu. Svěřenci Jaroslava Kubce ze sebe na hřišti svého protivníka vydali maximum svých možností, na první dvě branky odpověděli snížením na 1:2 a za tohoto stavu měli dokonce výhodu penalty, kterou ale R. Valsa bohužel neproměnil. Domácí pak své vedení navýšili na konečných 4:2.
V dalším utkání pak přišla první domácí ztráta, remíza 1:1 se Starou Říše byla zklamáním, navíc se v tomto utkání zřejmě poprvé na hráčích trochu projevila únava, soupeř mohl nakonec i vyhrát a domácí byli rádi za jedinou branku D. Cíchy. Prohra v Uherském Brodě o týden později se tak trochu čekala, výsledek 0:1 ale překvapil. Bohužel ale v celkovém účtování vyšel úplně nastejno jako kdyby se zápas skončil debaklem 0:5.
Další dva zápasy ale definitivně rozhodly o skvělém podzimním vysvědčení našich. Nejprve možná trochu nezasloužená (soupeř byl lepší), ale výsledkově jasně daná výhra 1:0 nad Žďárem nad Sázavou a pak konečně první body z venku po výhře 2:0 v Holešově, které zařídil svými prvními dvěma divizními brankami M. Ivančík. Aktuální stav byl v této chvíli 19 bodů a nejlepší umístění v tabulce v průběhu sezóny.
Bohužel až do konce podzimu pak k nim ale ve zbylých čtyřech utkáních tým přidal už jen jediný další. Stalo se tak hned v dalším domácím utkání s Brumovem, kdy hráči dokonce sahali po vítězství, ale štěstěna se od nich odklonila a soupeř v poslední minutě zápasu srovnal na 3:3.  V tomto utkání našim viditelně v závěru docházely síly a horší fyzická kondice se naplno projevila v závěrečných podzimních zápasech. Přece jen se ukázalo, že mužstvo nebylo v tomto ohledu na divizi 100% připraveno. Postupně tak přišly porážky 0:2 v Tasovicích, 1:4 v Bzenci (tady se poprvé trefil Jan Pohl, jehož hlavní chvíle ale měly teprve přijít) a úplně na závěr v předehrávce prvního jarního kola i doma s Břeclaví 0:2, která náš tým doslova přejela.
Konečné podzimní účtování tak sice bylo spíše pozitivní (6 výher, 2 remízy = 20 bodů, 9. místo, skóre 20:25 a náskok 7 bodů na sestupové příčky), do hlav všech zúčastněných se ale znovu stejně jako na začátku soutěže začala vkrádat nejistota a obavy. Zvládneme jaro?
Los zápasů byl totiž doslova vražedný. Doma většinou zápasy s týmy z čela tabulky a vzájemné zápasy s největšími rivaly o bytí a nebytí až na dvě výjimky na jejích stadionech. A podle matematických propočtů bylo potřeba pro absolutní klid ještě alespoň 5x zvítězit…
Ten ale v týmu během zimní přestávky rozhodně nevládl. Příprava totiž výsledkově moc nevyšla. Kádr však alespoň doplnili další tři noví hráči, Michal Šimončič z Náměště nad Oslavou, Marek Máca z Třebelovic a Dominik Hibš z Rosic. Jak se později ukázalo, bylo moc dobře, že přišli!
První jarní zápas mužstvu vůbec nevyšel. Polná byla jasně lepší a porážka 0:2 byla pro něj ještě hodně milosrdná. Nový výbor fotbalového oddílu (volby proběhly v říjnu 2016) se tak před důležitým domácím zápasem s Pelhřimovem odhodlal k riskantnímu kroku a odvolal „postupového“ trenéra Jaroslava Kubce, kterého nahradil jeho dosavadním asistentem Květoslavem Havránkem. Bylo jasné, že se vše nemůže změnit jako mávnutím kouzelného proutku, ale jednorázový efekt to mělo. Tým se vybičoval ke skvělému výkonu a po čtyřech porážkách zvítězil jasně 5:0. Hlavním hrdinou byl autor hattricku J. Chlup, jemuž úspěšně sekundoval dvoubrankový R. Valsa. Další vyhlídky ale i tak nebyly úplně růžové. Ve Slavičíně sice mužstvo srdnatě bojovalo, porážku 1:2 ale odvrátit nedokázalo (poprvé se trefila zimní posila M. Šimončič), doma proti Rosicím pak přišel navlas stejný výsledek – 1:2, a když po doposud nejslabším výkonu i přes branku J. Pohla přišla další porážka 1:2 v Bystřici, už bylo jasné, že je tým naplno namočen do sestupových vod. Spousta soupeřů totiž jako mávnutím kouzelného proutku začala na jaře vyhrávat a bodový rozdíl mezi nimi a FC VB se čím dál tím víc ztenčoval. A bylo ještě hůř, protože doma proti Hodonínu nešlo s výsledkem udělat vůbec nic – 0:5 a tři body si o týden později z našeho trávníku i přes zlepšený výkon celého mužstva odvezl i jeho největší rival v boji o první místo Uherský Brod – 0:1. V Novém Městě tým o tři dny později v dalším vloženém kole hrál opět poměrně dobře, jenže výsledek byl už takřka tradiční – 1:2. Navíc se vykartoval uzdravený D. Cícha a ze sestavy vypadl na jaře nevýrazný R. Valsa. Na téměř úplné dno, a to bohužel i tabulky soutěže, mužstvo tvrdě dopadlo ve Žďáru nad Sázavou. Domácí hráči oslavili vlastní pouť vysokou výhrou 5:0. Navíc se našim zranili oba stopeři a hlavní opory obrany L. Střecha a L. Kerber. Teď už tedy snad ani hůř být opravdu nemohlo…
Od tohoto okamžiku byl každý další zápas až do konce soutěže existenčním. A hrůzostrašnou sérii se nakonec přece jen podařilo zlomit hned v tom následujícím. Soupeř z Holešova přijel na náš stadion i přes hodně chladné počasí v krátkých rukávech, asi tušil, že mu bude horko. Hattrick J. Pohla a výstavní rána J. Chlupa do šibenice přinesly kýžené vítězství 4:0 a trochu pevné půdy pod nohama.  A ještě více veselo bylo hned za tři dny. Zápas ve Staré Říši se v původním jarním termínu kvůli nečekané kalamitě neodehrál, náhradní termín v týdnu ale mužstvu sedl, po gólech M. Šimončiče a J. Ondráka vyhrálo 2:0 a bylo skoro zachráněno. Skoro…
Oba střelci branek totiž kvůli zranění pro další zápas také vypadli se sestavy a marodka našich se tak rozrostla do rozměrů té pověstné v Arsenalu Londýn… Do Brumova proto muselo s týmem odjet několik hráčů B-týmu i dorostenec L. Vašíček. Ten se nakonec paradoxně stal jediným střelcem hostujícího týmu v nevyrovnané partii, kterou prostě nešlo vyhrát. Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil 3:1. Navíc L. Kopáček inkasoval červenou kartu!
Bylo ale už téměř jasné, že jestli hráči alespoň v jednom z posledních domácích zápasů zvítězí, budou zachráněni. Oběma jejich soupeřům navíc už o nic nešlo. Hned v prvním utkání proti Tasovicím byl klub kousíček od splnění svého cíle. V prvním půli se tým ujal vedení 1:0 (branka J. Pohl) a měl neuvěřitelné množství dalších šancí. Ty ale bohužel neproměnil a po změně stran přišel trest. Soupeř čtvrthodinu před koncem srovnal a těsně před koncem vstřelil i vítěznou branku – 1:2. Navíc jej hloupým faulem oslabil M. Ivančík, který inkasoval další červenou kartu. Výsledky ostatních zápasů ale pro poslední kolo určily jasný scénář. Pokud porazíme Bzenec, jsme zachráněni! Trenérům se podařilo ze zbylých členů kádru poskládat jedenáctku, která i přes nepříznivý průběh zápasu dokázala svého soupeře nakonec udolat a zvítězila hokejovým výsledkem 6:4. Hattrick si připsal J. Pohl, další branky přidali J. Pokorný, R. Valsa a J. Chlup z penalty.
Záchrana v divizi (konečné 12. místo) se tak stala skutečností, Černý Petr zůstal v rukách Holešova, Bystřice nad Pernštejnem a Pelhřimova. Z tohoto pohledu bylo udržení příslušnosti v soutěži zasloužené, se všemi těmito týmy mělo mužstvo lepší vzájemnou bilanci. Průběh celé jarní části ale v plné nahotě ukázal, že jen nadšení na udržení v divizi stačit nemůže. Jakékoliv podcenění od soupeřů už nešlo očekávat a všechny týmy naopak zápasy s výběrem FC VB začaly brát jako možnost zisku cenných bodů do tabulky.
Pro ročník 2017/2018 bylo tedy nutné znovu posílit kádr, u některých hráčů zlepšit tréninkovou docházku a zapracovat i na morálně volních vlastnostech u některých z nich. Spousta červených karet především v závěru soutěže byla totiž velkým varováním do budoucna.
Z pohledu záchrany ale bylo nakonec správné sezónu 2016/2017 považovat z pohledu FC Spartak Velká Bíteš za úspěšnou. Oddíl jako takový kromě záchrany divize navíc dokázal za vydatné podpory vedení města i menších sponzorů zvládnout kromě fotbalové stránky i spuštění realizace rekonstrukce areálu stadionu a zahájil výstavbu druhého travnatého hřiště.

Přehled zápasů mužů A v sezóně 2016/2017:

So 06.08. 2016 17:00               Břeclav           1:0       Velká Bíteš                 
Ne 14.08. 2016 17:00              Velká Bíteš      2:0       Slavoj Polná              
Ne 21.08. 2016 16:30              Pelhřimov      1:0       Velká Bíteš                 
Ne 28.08. 2016 10:15              Velká Bíteš      1:0       Slavičín                     
So 03.09. 2016 16:00               Rosice             4:0       Velká Bíteš                 
So 10.09. 2016 16:00               Velká Bíteš      5:2       Bystřice n.P.              
St 14.09. 2016 16:30                Velká Bíteš      3:0       Vrchovina                 
So 17.09. 2016 15:30               Hodonín         4:1       Velká Bíteš                 
Ne 25.09. 2016 10:15              Velká Bíteš      1:1       Stará Říše                  
So 01.10. 2016 15:00               Uherský Brod 1:0       Velká Bíteš                 
Ne 09.10. 2016 10:15              Velká Bíteš      1:0       Žďár n.Sázavou                    
So 15.10. 2016 14:30               Holešov          0:2       Velká Bíteš                 
Ne 23.10. 2016 10:15              Velká Bíteš      3:3       Brumov                     
Ne 30.10. 2016 14:00              Tasovice         2:0       Velká Bíteš                 
So 05.11. 2016 14:00               Bzenec             4:1       Velká Bíteš                             
Ne 13.11. 2016 10:15              Velká Bíteš      0:2       Břeclav                      
Ne 19.03. 2017 15:00              Slavoj Polná   2:0       Velká Bíteš                 
Ne 26.03. 2017 15:00              Velká Bíteš      5:0       Pelhřimov                 
Ne 02.04. 2017 10:15              Slavičín          2:1       Velká Bíteš                 
Ne 09.04. 2017 15:30              Velká Bíteš      1:2       Rosice            
So 15.04. 2017 16:00               Bystřice n.P.   2:1       Velká Bíteš                 
Ne 23.04. 2017 16:00              Velká Bíteš      0:5       Hodonín                    
Ne 07.05. 2017 16:30              Velká Bíteš      0:1       Uherský Brod            
St 10.05. 2017 17:30                Vrchovina      2:1       Velká Bíteš                 
So 13.05. 2017 17:00               Žďár n.Sáz.    5:0       Velká Bíteš                 
So 20.05. 2017 17:00               Velká Bíteš      4:0       Holešov                     
St 24.05. 2017 17:00                Stará Říše       0:2       Velká Bíteš                 
Ne 28.05. 2017 10:15              Brumov          3:1       Velká Bíteš                 
Ne 04.06. 2017 17:00              Velká Bíteš      1:2       Tasovice                    
So 10.06. 2017 17:00               Velká Bíteš      6:4       Bzenec                                                                                  

Konečná tabulka Moravskoslezské divize D, sezóna 2016/2017:

#

     

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

B

 

+/-

 

1.

 

RSM Hodonín

 

30

 

23

 

4

 

3

 

90:34

 

73

 

28

 

2.

 

ČSK Uherský Brod

 

30

 

23

 

4

 

3

 

70:29

 

73

 

28

 

3.

 

FC Slovan Rosice

 

30

 

16

 

9

 

5

 

50:23

 

57

 

12

 

4.

 

FC TVD Slavičín

 

30

 

13

 

9

 

8

 

39:24

 

48

 

3

 

5.

 

TJ Sokol Tasovice

 

30

 

14

 

6

 

10

 

54:49

 

48

 

3

 

6.

 

MSK Břeclav

 

30

 

14

 

4

 

12

 

44:46

 

46

 

1

 

7.

 

Slavoj Polná

 

30

 

12

 

9

 

9

 

70:67

 

45

 

0

 

8.

 

Slovan Bzenec

 

30

 

11

 

6

 

13

 

59:63

 

39

 

-6

 

9.

 

SFK Nové Město na Moravě

 

30

 

11

 

3

 

16

 

36:50

 

36

 

-9

 

10.

 

FC Brumov

 

30

 

9

 

6

 

15

 

46:59

 

33

 

-12

 

11.

 

FSC Stará Říše

 

30

 

8

 

9

 

13

 

35:55

 

33

 

-12

 

12.

 

FC Spartak Velká Bíteš

 

30

 

10

 

2

 

18

 

43:55

 

32

 

-13

 

13.

 

FC Žďár n.Sázavou

 

30

 

9

 

4

 

17

 

42:53

 

31

 

-14

 

14.

 

SFK ELKO Holešov

 

30

 

9

 

4

 

17

 

49:60

 

31

 

-14

 

15.

 

SK Bystřice n. Pernštejnem

 

30

 

8

 

7

 

15

 

46:68

 

31

 

-14

 

16.

 

FK Pelhřimov

 

30

 

4

 

6

 

20

 

24:62

 

18

 

-27

MUŽI B
Složité boje o záchranu v divizi se projevily i na umístění B-týmu v I.B třídě. Především na jaře, kdy kvůli zraněním a červeným kartám v „áčku“ Benfika musela rezignovat na vlastní ambice a opravdu sloužila jen jako rezerva prvního týmu, se to na výsledcích projevilo.
I tak z toho nakonec toho bylo slušné 9. místo s bezpečným odstupem od sestupových příček.

Konečná tabulka I.B třídy mužů, skupiny B:

#

     

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

B

 

+/-

 

1.

 

FC Náměšť n.O.-Vícenice

 

26

 

20

 

5

 

1

 

100:36

 

65

 

26

 

2.

 

SFK Dukovany 2001

 

26

 

19

 

3

 

4

 

80:31

 

60

 

21

 

3.

 

TJ Moravec

 

26

 

15

 

2

 

9

 

72:50

 

47

 

8

 

4.

 

FC Rapotice

 

26

 

12

 

6

 

8

 

58:50

 

42

 

3

 

5.

 

FK TJ Radešínská Svratka

 

26

 

11

 

7

 

8

 

63:58

 

40

 

1

 

6.

 

SK Pernštejn Nedvědice

 

26

 

12

 

3

 

11

 

54:57

 

39

 

0

 

7.

 

TJ Velký Beranov

 

26

 

11

 

4

 

11

 

82:63

 

37

 

-2

 

8.

 

FK Železárny Štěpánov

 

26

 

10

 

4

 

12

 

54:71

 

34

 

-5

 

9.

 

FC PBS Velká Bíteš B

 

26

 

10

 

2

 

14

 

52:56

 

32

 

-7

 

10.

 

Jiskra Měřín

 

26

 

8

 

7

 

11

 

55:46

 

31

 

-8

 

11.

 

TJ Hartvíkovice

 

26

 

8

 

4

 

14

 

54:70

 

28

 

-11

 

12.

 

Sokol Křoví

 

26

 

8

 

2

 

16

 

70:108

 

26

 

-13

 

13.

 

Sokol Kněžice

 

26

 

6

 

2

 

18

 

36:78

 

20

 

-19

 

14.

 

TJ Třebelovice

 

26

 

3

 

7

 

16

 

55:111

 

16

 

-23

 

DOROST
Stále pod vedením Milana Mičánka a Petra Bajera se dorost znovu zabydlel v I. krajské třídě. Konečné umístění, 10. místo, sice nebylo kdovíjakým úspěchem, hráči ročníků 2000 a 2001 si ale dokázali, že pokud budou pracovat tak je pro fotbalový růst potřeba, můžou z nich jednou vyrůst slušní dospělí fotbalisté (což současnost potvrzuje).

Konečná tabulka I. třídy dorostu, skupiny B

#

     

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

B

 

+/-

 

1.

 

SK Fotbalová škola Třebíč

 

20

 

18

 

0

 

2

 

151:12

 

54

 

24

 

2.

 

TJ Nová Ves

 

20

 

16

 

1

 

3

 

66:28

 

49

 

19

 

3.

 

SK Huhtamaki Okříšky

 

20

 

15

 

1

 

4

 

85:26

 

46

 

16

 

4.

 

FK Jaroměřice nad Rokytnou

 

20

 

14

 

0

 

6

 

73:46

 

42

 

12

 

5.

 

Sokol Radostín n.Oslavou

 

20

 

9

 

1

 

10

 

48:40

 

28

 

-2

 

6.

 

SK Moravské Budějovice

 

20

 

9

 

1

 

10

 

37:56

 

28

 

-2

 

7.

 

Sokol Výčapy

 

20

 

9

 

1

 

10

 

56:89

 

28

 

-2

 

8.

 

SK Bystřice n. Pernštejnem

 

20

 

8

 

0

 

12

 

53:77

 

24

 

-6

 

9.

 

FC PBS Velká Bíteš

 

20

 

4

 

0

 

16

 

21:82

 

12

 

-18

 

10.

 

1.FC Jemnicko

 

20

 

3

 

1

 

16

 

27:86

 

10

 

-20

 

11.

 

TJ Sokol Stařeč

 

20

 

2

 

0

 

18

 

26:101

 

6

 

-24

ŽÁCI
Starší žáci (2002 a 2003) v I. třídě ani tentokrát nezklamali, i když konečné 5. místo nebylo umístěním, v které před sezónou doufali.  Trenéři Pavel Duraj a Milan Smejkal.
Mladší žáci (2004 a 2005) si o jednu příčku oproti předchozí sezóně pohoršili, přesto skončili na bedně, připsali si 3. místo. Oproti výše postaveným týmům Bystřice a Přibyslavi jim především scházel rozdílový útočník, ideálně z výstupového ročníku 2004.
Trenéři Milan Dufek, Marek Prudík, David Dvořáček

Konečná tabulka I. třídy, skupiny B starších žáků:

#

     

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

B

 

+/-

 

1.

 

SK Bystřice n. Pernštejnem

 

21

 

15

 

2

 

4

 

71:32

 

47

 

17

 

2.

 

SK Přibyslav

 

21

 

13

 

2

 

6

 

104:58

 

41

 

8

 

3.

 

FSC Stará Říše

 

21

 

12

 

3

 

6

 

63:34

 

39

 

9

 

4.

 

FC Náměšť n.O.-Vícenice

 

21

 

10

 

4

 

7

 

67:53

 

34

 

4

 

5.

 

FC PBS Velká Bíteš

 

21

 

10

 

1

 

10

 

46:42

 

31

 

-2

 

6.

 

SK Huhtamaki Okříšky

 

21

 

7

 

2

 

12

 

53:59

 

23

 

-10

 

7.

 

FC Rapotice

 

21

 

6

 

5

 

10

 

26:55

 

23

 

-10

 

8.

 

SK Moravské Budějovice

 

21

 

1

 

1

 

19

 

8:105

 

4

 

-26

Konečná tabulka I. třídy, skupiny B mladších žáků:

#

     

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

B

 

+/-

 

1.

 

SK Přibyslav

 

21

 

20

 

0

 

1

 

103:18

 

60

 

27

 

2.

 

SK Bystřice n. Pernštejnem

 

21

 

18

 

1

 

2

 

105:20

 

55

 

25

 

3.

 

FC PBS Velká Bíteš

 

21

 

13

 

2

 

6

 

59:38

 

41

 

8

 

4.

 

SK Huhtamaki Okříšky

 

21

 

8

 

1

 

12

 

48:65

 

25

 

-8

 

5.

 

FC Náměšť n.O.-Vícenice

 

21

 

8

 

1

 

12

 

54:73

 

25

 

-5

 

6.

 

FC Rapotice

 

21

 

7

 

1

 

13

 

43:66

 

22

 

-11

 

7.

 

SK Moravské Budějovice

 

21

 

5

 

3

 

13

 

45:57

 

18

 

-12

 

8.

 

FSC Stará Říše

 

21

 

0

 

1

 

20

 

7:127

 

1

 

-29


PŘÍPRAVKY
Ročníky 2006 až 2009 (i mladší) se v Krajském přeboru statečně rvaly o své místo na slunci. A opět si nevedly špatně, připsaly si několik cenných skalpů. Trenéři Petr Karmazín, Jan Šafránek, Richard Janík, Martin Brzobohatý a Jan Vrba.

Na Valné hromadě 7. října 2016 zvolena nové devítičlenné rady FO ve složení: Ing. Josef Jelínek, Jiří Jelínek, Ing Tomáš Pelán, Milan Dufek, Jiří Holánek, Vojtěch Pernica, Tomáš Loup, Oldřich Machát a Václav Kopáček

Akce: hodový sklípek "Mázhaus", halová zimní liga starších přípravek v hale v Osové Bítýšce, turnaj O pohár starosty města (starší i mladší přípravka)