Muži B - 21. kolo I.B třídy, skupiny B : Svratka - Velká Bíteš 1:3 (0:2)

CESTA NA SEVER

Benfika dovezla tři důležité body ze Svratky, košatý referát nám zaslal vedoucí týmu Lukáš Midrla, redakčně nekráceno :-)

V rámci 21. kola nás čekal výjezd do daleké Svratky – do míst, kde i v květnu dokáže počasí udělat s terénem i soupeřem své. Předzápasové předpovědi počasí hovořily jasně. Nebude na nás čekat sníh, ale jelikož celou noc pršelo, tak zřejmě těžký terén. K překvapení našeho týmu bylo hřiště připraveno dobře. Byla zde sice místa, kde terén byl měkčí, avšak hřiště bylo krásně rovné a připravené k utkání.
Vzhledem k tomu, že nás na závěrečnou část sezóny doprovází personální problémy, sestava není poslední kola stabilní. Přesto se nám podařilo s tím dobře vypořádat a poskládat dobrou nominaci.
Jelikož nás čekalo utkání u posledního tabulky, tak jsme do něj chtěli vstoupit aktivně, diktovat tempo hry, držet míč a aktivně se tlačit do předbrankového prostoru, odkud by měly padat branky. Domácí tým se ale s postavením v tabulce taktéž nechtěl smířit a po celé utkání nám byl nepříjemným soupeřem, hrál důrazně v osobních soubojích a nám tak nezbývalo nic jiného než jej přehrát kombinační hrou, která nás v průběhu letošní sezóny zdobí. Bohužel toto přání se nám v průběhu první půlky moc nedařilo plnit, a proto bylo z obou stran k vidění dosti nepřesných akcí a kombinací.
Po úvodním oťukávání jsme se dostali v 11. minutě do vedení. Na rohu vápna se uvolnil bítešský Granit Xhaka, bítešským fanouškům lépe známý jako Filip Svoboda, a krásnou střelou překonal domácího brankáře. Po naší vedoucí brance byla hra z obou stran nepřesná, mokřejší terén dával míči velký skluz, soupeř nepříjemně napadal a každý osobní souboj tak stál hodně sil. Domácí šance se nám dařilo v dostatečné vzdálenosti od branky eliminovat a v 37.minutě jsme tak mohli udeřit podruhé, když se prosadil po sérii zranění do zápasového tempa navrátivší obávaný hlavičkový kanonýr Jiří Ráboň. Pokud mu soupeř nechá kousek volného prostoru, místo na zakončení hlavou si vždy najde a tuto pověst přetavil v naše dvoubrankové poločasové vedení.
Do druhé půlky se nám podařilo zlepšit více hru na míči, soupeři jsme jej tolik nepůjčovali, víc kombinovali, avšak bohužel se nám už tolik nedařilo ve finální fázi, ze které by přišlo definitivní rozhodnutí utkání. Domácí byli nebezpeční spíše ze standardních situací, ale ani žádný jejich pokus v brance Cimbálníka neskončil. Stejně neúspěšní v zakončení jsme byli v průběhu druhé půle i my, a tak nás domácí soubor po jednom neodvráceném míči potrestal a snížil na rozdíl jediné branky. Do závěrečného tlaku jsme ale soupeře nikterak nepouštěli, a dokonce jsme v poslední minutě udeřili potřetí my sami. Na přízemní centrovaný míč za domácí obranu si nabíhal jak brankář, tak i obránce spolu se Škutou. Domácí se na odehrání míče spolu nedomluvili, v souboji o míč se srazili a pro Škutu již bylo jednoduché jej dopravit do prázdné branky a rozhodnout tak o naší výhře v poměru 3:1.
Domů si vezeme zasloužené, avšak vydřené vítězství 3:1 a pro náš realizační tým je zde na stole opět otázka, jak se s personální absencí vypořádat v dalším zápase, kdy v sobotu 14. 5. 2022 na svém hřišti hostíme tým z Nedvědice.

Sestava: Cimbálník - Švanda M., Švanda O., Pelikán, Svoboda, Ráboň (82. Mahel), Pokorný, Škuta, Jakeš, Dvořák (84. Jelínek), Mejzlík (74. Hvězda)