Muži A - 26. kolo MSD D : Strání - Velká Bíteš 2:1 (2:1)

ANI NAPOŠESTÉ TO NEVYŠLO

Ani v šestém jarním venkovním zápase áčko nedokázalo vydolovat body...

O tom, že se našim hráčům na jaře na hřištích soupeřů výsledkově nedaří, by se dal napsat samostatný článek. Stejně tak by se daly popsat stohy papíru o marodce celého našeho kádru. Osa základní sestavy se celé jaro sice zdravotně drží, spousta absencí ale nutí trenéra Marka Zúbka často šachovat s umístěním hráčů na jednotlivé posty. Ve Strání se na jaře v sestavě poprvé objevil Ondřej Halas, na lavičce ale seděli pouze dorostenec Filip Svoboda, v minulém zápase kvůli nepříjemné srážce střídaný Jiří Ondrák a pak už jen Marek Hošek a náhradní brankář Tadeáš Sova. 
To hovoří za vše. 
V samotném zápase se domácí ujali vedení ve 22. min. Po chybě v rozehrávce našich postupovali dva jejich hráči na naši obranu. Po celkem nepřesné přihrávce Strání do strany hřiště V. Bárta trochu zbytečně "šáhl" na domácího útočníka těsně před pokutovým územím, ten se ochotně skácel k zemi a rozhodčí Marinč nařídil hodně přísný trestný kop. Centrum dění přitom bylo 30m vedle na jiném místě! Míč si postavil domácí Palík a krásnou střelou umístil míč do pravého horního rohu branky M. Pelána - 1:0. Naši hráči brzy vyrovnali. Po dlouhém přenesení hry na levou stranu hřiště T. Sodomka prostrčil míč na O. Halase, ten jen naslepo poslal před branku a D. Pořízek nekompromisně zavěsil - 1:1. Strání ale inkasovaná branka příliš nerozhodila a zanedlouho šlo znovu do vedení. V 37. min. chytrou střelou z hranice velkého vápna nachytal M. Pelána na hruškách J. Michalec - 2:1. 
Zápas pak pokračoval usilovnou snahou našich o vyrovnání, domácí se zase snažili o vstřelení pojišťovací třetí branky. Přes veškerou snahou obou týmů už ale ke změně skóre až do konce zápasu nedošlo. Domácím to ale příliš nevadilo, připsali si totiž vítězství 2:1.

Branky: 22. Palík, 37. Michalec - 27. Pořízek
Rozhodčí: Marinč
ŽK: 3:1
Diváci: 172

Sestavy podle čísel:
Strání: Popelka - Gardian, Silnica, Holík, Bruštík (84. Benešík), Durec, Palík, Michalec (61. Kolaja), Čaňo V, Fruhauf, Čaňo O.
Velká Bíteš: Pelán - Kuldan, Whittingham, Halas (61. Hošek), Těšík (72 Svoboda), Mrňa, Merdita, Pořízek, Sodomka, Bárta, Novotný