Trenér Marek Zúbek hodnotí zápas s Břeclaví

"ÚSPĚŠNÝ VSTUP JE VŽDYCKY DŮLEŽITÝ“

Áčko na domácím trávníku zažilo vítěznou premiéru a proti Břeclavi získalo tři důležité body do tabulky divizní soutěže.

Nebyl to jednoduchý zápas. Břeclav sice v loňské sezóně v divizi nijak nezářila a skončila v tabulce třetí od konce, přesto měl trenér M. Zúbek ze vzájemné konfrontace trochu obavy. „Tyto zápasy, kdy je jedno mužstvo papírovým favoritem, nejsou nikdy jednoduché. Očekává se od vás, že zvítězíte a získáte „povinné“ body. To může vždycky trochu svazovat nohy.“ Navíc se v případě Břeclavi rozhodně nejednalo o soupeře, který by skládal zbraně už dopředu. „Už na jaře nás tady potrápili, i když jsme nakonec zvítězili jasně 5:1. Byl to ale dlouho vyrovnaný zápas, který jsme rozhodli až v poslední desetiminutovce. Teď to bylo podobné,“ upozorňuje lodivod našich.
Má pravdu. Naši sice hned v první minutě skórovali, soupeř ale brzy vyrovnal, a i když ještě do přestávky jeho svěřenci přidali druhou branku, konečný výsledek zápasu byl dlouho na vážkách. „Rychlá branka nám samozřejmě mohla pomoci, ale protože Břeclav rychle vyrovnala, o tuto výhodu jsme přišli. Důležitý proto byl druhý gól. Jsem rád, že se střelecky prosadili hráči z krajů zálohy. Dokázali být v pravý okamžik na správném místě a byli za to odměněni,“ pochvaluje si M. Zúbek a dodává. „Třetí gól po hezké akci Dominika Pořízka pak zápas definitivně rozhodl a jsem rád, že jsme získali tři cenné body. Tuto sobotu v Bystřici nás totiž čeká hodně těžké utkání a je dobře, že do něj budeme vstupovat klidnější. Úspěšný vstup do sezóny je vždycky důležitý.“