Áčko čeká další výzva v podobě POLNÉ

PODRUHÉ ZA SEBOU DOMA

Podaří se našim klukům zapomenout na nešťastný závěr čtvrtečního zápasu se Žďárem nad Sázavou?

 

Bítešské fotbalisty čeká druhý domácí zápas v rychlém sledu za sebou. Po čtvrteční nešťastné porážce 0:1 se Žďárem nad Sázavou vlastním gólem v poslední minutě teď hráči přivítají další tým z Kraje Vysočina – Slavoj Polná. S tímto soupeřem se naši fotbalisté potkávají dlouhá léta, ať už to bylo v Krajském přeboru nebo nyní v divizi. Častými soupeři jsou i rezervy obou týmů, aktuálně spolu hrají v I.B třídě.

A bilance našeho klubu proti Polné není vůbec špatná! Na podzim hráči dovezli domů výhru 3:1 (branky: vlastní soupeře, Sodomka, Burian) a i v loňské sezóně na hřišti soupeře uspěli, když zvítězili přesvědčivě 3:0. Na druhou stranu, určitým mementem zůstává podzimní zápas z loňské sezóny, kdy po silné větrné vichřici ze soboty 28. na neděli 29. října2017 Polná za podmínek na hranici regulérnosti rozstřílela naše družstvo strašidelným poměrem 6:1.

Zpátky do současnosti. Aktuální pohoda obou týmu není ideální. Ani Velká Bíteš, ani Polná přes postavení ve středu tabulky neprocházejí zrovna vydařenou částí sezóny. Naši hráči v posledních pěti zápasech pouze jednou zvítězili a už více než 200 minut nevstřelili branku. Polná sice minulou neděli zvítězila doma 1:0 nad Ždírcem nad Doubravou, což je shodou okolností tým, který na jaře porazili i naši hráči, ve středu ale v dohrávce 16. kola rovněž prohrála 0:3 v Bzenci a příliš se jí nedařilo ani v předchozích zápasech. Trenér Michal Lovětínský si v nedávném rozhovoru pro Deník Vysočina také posteskl nad nízkou produktivitou svých svěřenců.

Pokud se na oba týmy podíváme řečí čísel, naznačí nám, že bychom dnes měli sledovat vyrovnané utkání. Polná je sice v tabulce o dvě příčky výše a má o pět bodů více, celková bilance domácích i venkovních zápasů je ale více než vyrovnaná, a i počet vstřelených branek je takřka totožný. Nejlepším střelcem Polné je Tomáš Válek s devíti brankami, který je zároveň společně s Vojtěchem Haalou železným mužem sestavy, protože jako jediní zasáhli v letošní sezóně do všech zápasů.

Společným jmenovatelem jsou u obou mužstev v současné době i zranění hráčů zadních řad. Domácí postrádají Ondráka, Halase, Knose, Polné zase v poslední době chyběli Čížek a Kubec. Oba týmy musí jejich absence řešit, a tak se například v dresu Velké Bíteše v zápase proti Žďáru v obraně objevil Richard Novotný, jinak spíše ofenzivní hráč.

I přes všechny potíže ale oběma týmům do vzájemného zápasu popřejme hodně štěstí a těšme se (snad) na pěknou podívanou…