Áčko po vynucené pauze porazilo Žďár

NASAZENÍ SLAVILO ÚSPĚCH

Hodnocení trenéra Marka Zúbka + krátká analýza zápasu

Velmi cenné a poctivou prací vybojované první tři body v sezóny si na své konto připsalo naše áčko. Proti silnému a tradičně nepříjemnému soupeři ze Ždáru nad Sázavou odehrálo zápas, který sice nenabídl festival šancí, divákům ale nabídl urputný boj plný soubojů a nasazení. "Hráčům se podařilo porazit po taktické stránce skvěle připravené mužstvo," zahajuje své hodnocení trenér našich Marek Zúbek. Ano, Žďár byl skutečně na naše hráče velmi dobře připraven, ale nutno podotknout, že než se zápas vlastně rozjel, už prohrával 0:1. Našim hráčům totiž vyšla hned první akce zápasu. Po krásné přihrávce z pravé strany důrazný Krula z voleje nekompromisně skóroval. Gól zápas ovlivnil. Ždár byl nucen se tlačit do útoku a získal i mírnou optickou převahu. Do šancí ho ale konsolidované obranné řady našich nepouštěly. Pokutovým územím prolétlo pár nebezpečných centrů, opravdovou tutovku si ale hosté v první půli nevypracovali.
A to vlastně platilo i pro druhý poločas. Krásná individuální akce Kunstmüllera sice soupeři přinesla vyrovnávací gól, individuální mistrovství a chytrost Moučky, který v rohu hřiště "prekabátil" dva protihráče, ale náš tým popostrčilo opět k vedení. Faul, penalta a při ní pevné nervy Sznapky = 2:1. 
"Kluci sehráli zápas, ve kterém ukázali nasazení a ochotu podřídit svoje umění potřebám týmu. Žďár byl vyrovnaným soupeřem, ale nám se podařilo vstřelit dva góly. Je to velice cenné vítězství, které nás může povzbudit do dalších kol," pokračuje v hodnocení domácí kouč a jeho slova lze jen podtrhnout. 
Nelze vyzdvihovat výkony jednotlivců, tým totiž na rozdíl od zápasu v Humpolci prokázal jednolitost, pokoru a jeho vítězství je proto zasloužené, i když herně byl duel zcela vyrovnaný. Výhra je cenná ještě víc z toho důvodu, že po odložení dvou utkání svítila na kontě našich v tabulce nebezpečná nula a v případě další ztráty by týmy, které mají odehráno více utkání, bodově ještě více odskočily. Pro dohrávky by pak naše mužstvo bylo pod velkým tlakem uspět, aby trvale nazakotvilo ve spodních patrech soutěže už od jejího začátku.