Muži B - 23. kolo I.B třídy, skupiny B : Velká Bíteš - Rudíkov 4:1 (2:1)

RUDÍKOV ODJEL S PRÁZDNOU

Druhý domácí zápas v řadě, druhá výhra 4:1...

Benfika se podruhé v řadě představila před domácími fanoušky a ti hned v 5. minutě zápasu mohli poprvé slavit. Rohový kop Pokorného našel přesně hlavu Šperky a bylo to 1:0. Naši kontrolovali hru, drželi míč a trpělivě kombinovali. V 17.minutě se stejná spolupráce opakovala, Pokorný tentokrát z přímého kopu střílel na bránu a míč tečoval za záda bezmocného brankáře Rouska opět Šperka. Hosté spoléhali na brejky a jeden takový se jim podařilo využít ve 24.minutě, kdy chybu v domácí rozehrávce potrestal Outulný. Do poločasu měli několik vyložených šancí opět naši hráči, ale Traxlovi v jedné z nich chyběl po centru z levé strany krok.V ještě jasnější šanci se ocitnul Ráboň, ale z malého vápna místo branky trefil projíždějící auto na ulici Vlkovská. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1.
Nástup do druhého poločasu našim skvěle vyšel, agilní Švanda zatáhl míč, narazil si, ve vápně už byl sám proti brankáři, nemýlil se a dodal klid na kopačky našich fotbalistů - 3:1. Naši stejně tak jako v prvním poločase trpělivě kombinovali a hosty nepouštěli do větších šancí. Definitivní jistotu tří bodů jim dal v 68. minutě Dvořák, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na Filipa Svobodu - 4:1. Benfika tak drží těsný dvoubodový náskok na druhém místě soutěže.

Ohlas: „Hráče musím pochválit, od začátku jsme si šli za vítězstvím a herně to bylo také velice slušné.“

Sestava našich: Cimbálník - Šperka (46. Dvořák), Pelikán, Pelán (75: Švanda O.), Svoboda, Ráboň (81. Mahel), Pokorný, Traxl (46. Shlaban), Švanda, Jakeš, Loup Pat. (84. Mejzlík)