Muži A - 14. kolo MSD D : Velká Bíteš - Bystrc 4:1 (2:0)

BEZZUBÁ "DOSTIČKA" ODJELA SE ČTYŘKOU

Poslední domácí zápas přinesl "áčku" tři body po jasné výhře nad neškodným soupeřem z Brna. Mrzí tak snad pouze v poslední minutě zbytečně ztracené čisté konto brankáře Michala Pelána...

Podzimní domácí derniéra se fotbalistům FC PBS Velká Bíteš vydařila. 212 diváků vidělo poměrně jednoznačnou partii, které domácí hráči po celou dobu utkání dominovali. Soupeř z Bystrce sice předvedl snaživý bojovný výkon, do šancí se ale vůbec nedostával, a tak bylo jen otázkou času, kdy domácí poprvé udeří. A netrvalo to ani tři minuty. Novotný poslal z pravé strany ostrý míč před branku a Pořízek za vydatné pomoci hostujícího obránce otevřel skóre – 1:0. Další velkou šanci měl ve 14. min. Novotný, který si pěkně připravil palebnou pozici, ale brankový účet zápasu se tentokrát neměnil. Jestli některý hráč hostujícího týmu alespoň trochu vyčníval z šedivého průměru, byl jím kapitán Svoboda. Právě on měl v první půli asi nejblíže ke skórování, v ideální pozici ale ve 29. min. po rohovém kopu hlavičkoval nad. Asi definitivně rozhodující moment celého zápasu přišel těšně před koncem první půle, kdy další pěkný centr Novotného usměrnil do branky Juříček – 2:0.
Už po prvních minutách druhého poločasu totiž bylo nad slunce jasné, že o žádném obratu skóre nemůže být vůbec řeč. Převaha domácích totiž byla ještě více viditelná, a tak se jen čekalo na další góly. Ty ale dlouho nepřicházely. Juříčkovu hezkou střelu i pohotový volej Kuldana vyrážel hostující brankář Herink, další příležitosti pak končily buď střelami mimo nebo blokem hostující obrany.
Skóre se tak znovu měnilo až v 73. min., kdy si na roh Kratochvíla krásně naběhl Hošek a hlavou trestal nedůslednost hostující obrany – 3:0. Po této brance Bystrc definitivně odpadla a během pěti mohla 3x inkasovat. Do sítě si ale našla cesta už jen další hlavička, tentokrát stopera Bárty v 83. min. – 4:0.  Po této brance Velká Bíteš mírně polevila a brankáře Pelána to stálo čisté konto. Ten sice minutu před konce bravurně vychytal hostujícího útočníka Hladkého, na dorážku střídajícího Motyčky po trestném kopu Svobody už ale v úplně poslední akci celého zápasu při vší snaze reagovat nemohl – 4:1.

Statistika:
Branky: 3. Pořízek 1:0, 43. Juříček – 2:0, 73. Hošek – 3:0, 83. Bárta – 4:0, 90. Motyčka – 4:1
Diváci: 212
ŽK: 0:2
Rozhodčí: Sivera
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Knos (46. Merdita), Bárta, Mrňa, Kopáček – Hošek, Kratochvíl, Kuldan (81. Horký), Novotný – Juříček, Pořízek (67. Burian)
Sestava Bystrc: Herink – Zatloukal, Svoboda P., Babič, Svoboda M., Krejčíř, Pohanka (46. Šnyta), Pelc, Stevanovič (65. Motyčka), Gryc (57. Ovčačík), Hladký