Muži A - 5. kolo MSD D : Velká Bíteš - Žďár nad Sázavou 2:1 (1:0)

DŮLEŽITÉ BODY

Po vynuceném dvoutýdenním volnu se muži A opět zapojili do bojů v divizi. A v okresním derby získali velmi cenné body proti Žďáru nad Sázavou...

V bojovném utkání bylo šancí jako šafránu. Hned ta první se ale skončila vedoucí brankou domácích. Po akci z pravého křídla přišel centr před branku a nabíhající Krula míč nekompromisně poslal do sítě - 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu se ale hra přenesla především do prostoru mezi oběma šestnáctkami a oba brankáři příliš práce neměli.
Žďár do druhé půle vyslal nové síly a právě střídající Kunstmüller se v 52. min. postaral o vyrovnání, když se po pěkné individuální akci dostal ke střele, na kterou se Pelán ke své pravé tyči natahoval marně - 1:1. Domácí se ale rychle oklepali a brzy šli znovu do vedení. Agilní Moučka v 59. min. obelstil ve zdánlivě ztracené situaci v rohu hřiště dva protivníky a byl sražen v pokutovém území. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Sznapka - 2:1. Hosté poté vše vsadili na útok, žádnou opravdu vyloženou šanci si ale až do konce zápasu už nevypracovali.
Naopak domácí mohli své vedení minimálně dvakrát navýšit. Po rychlém brejku ale Merditovu přihrávku nezúročil Sznapka a střelu střídajícího Novotného po centru Moučky skvěle vyrazil brankář Hajný. Tři body ale i přesto zůstaly doma. 

Branky: 2. Krula 1:0, 52. Kunstmüller 1:1, 59. Sznapka 2:1
Rozhodčí: Hovorka
Diváci: 250
ŽK: 3:2

Sestavy:

Velká Bíteš: Pelán - Dufek, Šperka, Loup - Bartoš, Sznapka (85. Pelikán), Daněk, Merdita, Škuta (87. Novotný) - Krula (69. Macek), Moučka
Žďár nad Sázavou: Hajný - Zažímal, Fiala, Vitásek, Šerý, Henzl (66. Dvořák), Požár, Švoma, Severa (76. Šindelka), Peňáz, Růžička (46. Kunstmüller)