Velká Bíteš - Humpolec neděle 17:00

V neděli přijede Humpolec, sezona začíná Benfice

V neděli se poprvé v nové sezoně představí domácím fanouškům áčko. Doma přivítá nováčka z Humpolce, Benfica zajíždí do Nedvědice.

Áčko neděle 17:00
Velká Bíteš - Humpolec

Naše áčko nastoupí v prvním domácím zápase nové sezóny proti jednomu z nováčků soutěže z Humpolce. Oba týmy nevstoupily do sezóny vůbec dobře a shodně na své soupeře nestačily. Naši i přes nadějný začátek nedokázali obrat o body silný Žďár nad Sázavou a prohráli 1:3, Humpolec poctivě zaplatil nováčkovskou daň , a i když na hřišti v Blansku stejně jako naši vedl, nakonec chytil potupného „bůra“ a prohrál vysoko 1:5.
Humpolec pro náš tým není neznámým soupeřem, tradičně jsme se s ním potkávali v zápasech Krajského přeboru KFS Vysočina, který Humpolec v loňské sezóně vyhrál a po 49 letech (!) se opět probojoval do divizní soutěže.
K poslední vzájemné kon frontaci došlo v naší „postupové“ sezóně 2015/2016, kdy právě Humpolec skončil v tabulce Krajského přeboru na 2. místě o pouhý bod za našim klubem. První zápas se tehdy hrál hned v 1. kole, a Humpolec si jako jeden z hlavních favoritů soutěže odvezl bod za remízu 1:1, za necelé tři měsíce ale v posledním podzimním (prvním jarním předehrávaném) kole bylo všechno jinak a naši jeli na hřiště soupeře už jako vedoucí tým tabulky Krajského přeboru, slavně zde zvítězili 3:1 a učinili tak jeden z hlavních kroků k postupu do divize. Od té doby se ale v kádru obou mužstev mnohé změnilo…
Pojďme proto zpátky do současnosti. Lze očekávat, že svěřenci trenéra Jána Kubíka budou chtít vysokou porážku z Blanska odčinit na našem hřišti. Trenér soupeře má k dispozici zajímavý kádr hráčů, kteří se v divizi chtějí poprat o své místo na slunci a nechtějí být jen obětním beránkem silnějším soupeřům.
Opory Dalík, Pikl nebo Šerý vedení nestárnoucím kapitánem Štěpánem patřili v Krajském přeboru mezi hlavní tahouny vítězného týmu a naši hráči si (nejen) na ně budou muset dát velký pozor.
Je také otázkou, jaká jedenáctka domácích hráčů vůbec vyběhne po nepříliš povedeném utkání ve Žďáru nad Sázavou na trávník. Zpět v kádru už je minule absentující ale jinak stabilně hrající stoper Tomáš Mrňa a trenér Libor Danihelka možná sáhne ke změnám i na některých jiných postech. Chybět bude Tomáš Nekuda, který si plní pracovní povinnosti, zranění nepustí do hry letní posilu Marka Hoška.
 

Benfica neděle 16:30
Nedvědice - Velká Bíteš B 
Mužstvo trenéra Kopáčka nastoupí na hřišti týmu, který se zachánil až v posledním kole. V jarním vzájemném zápase jsme uspěli a brankou Loupa jsme zvítězili 1:0. Mužstvo benfici doznalo před sezonou řadu změn. Rukavice prozatím pověsil na hřebík brankář Janoušek, z dorostu FŠ Třebíč přišel Hamřík, v týdnu pak z Křižanova talentovaný Matěj Těšík, kterého doplnil Leoš Burian.