Víkend 28. a 29.4.2018

ÁČKO DOMA VYZVE JARNÍHO KRÁLE ZE ŠUMPERKA, BENFIKA SE CHCE CHYTNOUT NA ŠTĚPÁNOVU

Duben je pomalu za námi a v jeho posledním prodlouženém "čarodějnickém" víkendu čekají naše týmy další mistrovské zápasy...

Muži A
Po zbytečné domácí porážce se Starou Říší 0:1 se hráči A-týmu představí znovu na vlastním trávníku. Za soupeře budou mít jarního lídra soutěže Šumperk. Ten z dosavadních pěti odehraných zápasů nebodoval naplno jen jednou, když doma remizoval 1:1 s Břeclaví. V ostatních zápasech ale klub z podhůří Jeseníků už jen vítězil, a to i proti renomovaným soupeřům. Třešinkou na dortu pak bylo utkání zatím posledního kola, ve kterém Šumperk doma jasně přehrál aktuálně první tým tabulky Žďár nad Sázavou 4:1. 
Trenér Bohdan Hecl má k dispozici konsolidovaný kádr, základní sestava se příliš nemění, a když už, stává se tak většinou jen kvůli zranění. A právě takový případ se stal v minulém kole, kdy Šumperk přišel o svého kapitána Daniela Španihela. Devatenáctiletý stoper skončil po vážném zákroku na nosítkách a zamířil ihned do nemocnice. „Tohle do fotbalu nepatří. Útočník soupeře zajel zezadu do našeho stopera a já se jen modlím, aby Dan ještě někdy mohl hrát fotbal," uvedl na webu Šumperka jejich lodivod, který si tak trochu stýská nad úzkým kádrem svého týmu. "Momentální kádr tvoří jen třináct zdravých hráčů do pole, tři se léčící a dva brankáři", rychle sečetl před týdnem aktuální stav Hecl, ale zároveň dodává: "Po podzimu hráči hlásali, že se porveme o pozice do třetího místa. Mně se ta myšlenka líbí, hráči by měli mít ambice a touhu se stále zlepšovat. Já se jen budu snažit, abychom do každého zápasu šli s pokorou a maximálním nasazením. Uvidíme, jestli dokážeme alespoň znervóznit první dva týmy ze Žďáru a Nového Města. Los nám k tomu docela nahrává. Pokud se vyvarujeme červeným kartám a především zraněním, tak je možné vše." Že by tak snad Šumperk uvažoval o postupu do MSFL? Aktuální 3. místo s pětibodovou ztrátou na vedoucí Žďár nad Sázavou, to je zanedbatelný rozdíl, tak proč ne...? Nejlepším střelcem týmu je F. Rozsíval s 11 brankami, sekunduje mu Jan Nimrichtr s 9 přesnými zásahy. Oba zástupci ročníku narození 1993 se trefili i před týdnem do sítě Žďáru. 
Naše mužstvo přes týden pilně pracovalo na odstranění potíží se zakončením. Všichni hráči přistupovali k herním cvičením simulujícím právě tyto situace s velkou vážností a snažili se získat zpět trochu pošramocené střelecké sebevědomí. Trenér Jiří Mika k aktuálnímu stavu poznamenává: "Poslední výsledky mě štvou, kluci hrají velmi dobře, plní zadané pokyny a myslím si, že ani v Tasovicích, ani doma se Starou Říší jsme si jako tým nezasloužili prohrát." Nutno uznat, že na tréninku byl vidět progres, někteří hráči doslova "trhali" sítě. Teď jen vše přenést v neděli na hřiště... 
Dvě porážky v řadě mohou značit další změny ve skladbě základní sestavy. V minulém kole chyběl na hřišti od začátku útočník Jan Pohl, na druhou stranu po jeho příchodu v průběhu zápasu získalo mužstvo viditelnou územní převahu. Znovu také bude chybět znovu Pavel Pergl (disciplinární trest). Všichni přiznivci klubu ale věří, že trenér J. Mika v neděli nakonec namíchá ten správný koktejl, který přivede naše mužstvo zpět na vítěznou stezku. Utkání začíná v 16.00 hod. 

Muži B
Teď už to musí klapnout! Tento víkend se výjímečně se v domácím prostředí představí oba naše týmy dospělých. Po těsné porážce 0:1 v Rapoticích bude dalším soupeřem Benfiky celek ze Štěpánova nad Svratkou. Tradiční soupeř našich je letos zatím "na padáka", v tabulce je předposlední a ani úvodní jarní kola u něj zatím nenaznačují žádný výrazný výsledkový progres. Na úvod sice Štěpánov zdolal 2:0 Bohdalov, v posledních dvou kolech ale přišly porážky včetně té poslední vysoké 1:5 v Nedvědici. V sobotu tedy půjde kromě bodů také o získání prohrami ztraceného sebevědomí. Zápas začíná v 16.00 hod. 

Dorost
Velmi důležitý zápas čeká naše dorostence. Zajíždí na hřiště Jemnice, jednoho z týmů, se kterým se perou ve spodních patrech tabulky I. třídy. Podzimní zápas vyšel hostům, vyhráli u nás 3:1. Přijde odplata? Zápas začíná v 10.30 hod., autobus odjíždí v 8.15 hod. 

Žáci
V sobotu ráno přivítají společné družstvo Staré Říše a Předína. Jako první vyběhnou na trávník mladší (9.00 hod.), po nich starší (10.30 hod.). Na podzim naši kluci na hřišti soupeře bodovali naplno. Mladší vyhráli 4:0, starší 1:0.

Přípravky
Aby se to nepletlo, také se představí doma, a to v neděli dopoledne. Potkají se s celky Havlíčkova Broda a Humpolce. Své zápasy hrají v 9.00 a 11.40 hod., v 10.20 hod. se oba jejich soupeři utkají spolu. Přijďte povzbudit naše nejmenší fotbalisty. Předpověď počasí zní slibně...!