Hodnocení podzimu 2022

MLADŠÍ ŽÁCI

Třetím hodnocení se zaobírá podzimním vystoupením mladších žáků, které nám zaslal trenér Honza Vrba a připojujeme k němu ještě chybějící informace z posledních podzimních zápasů.

"No a je to tady"... Konec podzimní části sezóny a tím potřeba zhodnotit co se povedlo a co až tak úplně ne. Vstup do soutěže byl opravdu skvělý. Dva zápasy a plný počet bodů. K tomu bojovné a dobré výsledky celého našeho týmu a zajímavé individuální výkony některých hráčů (dobře se rozchytal brankář Svoboda a celá obrana Vrba, Kosour, Kouřil, Drlíček odváděla výbornou práci)! Bohužel určitý zlom (hlavně co se týče výsledků a tím i přísunu bodů do tabulky) nastal po 3. zápase v Bystřici...Zápas se nám vůbec nepovedl a i určité podcenění soupeře vedlo ke ztrátě bodů...(Škoda, za nás trenéry jsme měli bodovat)

Následná série tradičně silných a nepříjemných soupeřů vedla k nulovému bodovému zisku a docela hrozivě vypadajícímu skóre 6:30. V této části soutěže se nám výsledkově moc nevedlo. Nevyhnula se nám ani určitá zranění a nemoc klíčových hráčů. Ani tréninková morálka nebyla úplně dle představ trenérů. Však se taky ze stadionu ozývalo hřmění a burácení nespokojených trenérů. Došlo i na rozdělení na tréninkové skupiny dle herní kvality a momentální formy hráčů. To vše a možná i další náležitosti kolem týmu se projevily do remízového utkání ve Velmezu 3:3. A i když se poslední utkání výsledkově opět nepovedlo, kluci si zase ověřili, že fotbal hrát umí...!

Do jarní části, která se dle výsledků starších žáků rozdělí na horní a dolní část tabulky, bychom my trenéři moc rádi vštípili hráčům sebevědomí a bojovnost do všech zápasů.Dál si kluci musí uvědomit, že zápasy se hrají na oba poločasy a že fotbal je týmová hra a právě týmovost a individuální kvalita je může dovést k výhrám a dobrým výsledkům a výkonům.

NAŠEMU TÝMU PLNĚ VĚŘÍME!!

P.S. Dál se chystáme kvalitně trénovat. Bohužel při nepřízni počasí nám budou muset stačit již malé prostory školní tělocvičny. I proto bychom rádi před začátkem jarní části uskutečnili společné soustředění se staršími žáky. Jako trenéři věříme, že by to oba naše týmy mohlo nastartovat k dobrým výkonům!..

Jan Džany Vrba

Výsledkový servis konce podzimní sezóny:

Okříšky/Stařeč - Velká Bíteš 2:1

Zápas ve Starči, kde hraje místní tým společně s týmem Okříšek začal jako na houpačce. Hned v první minutě se velmi šikovně uvolnil na pravé straně Bednář, odcentroval do vápna, kde zcela odkrytou svatyni netrefil útočník Svoboda. Přihrávka byla z kategorie velmi tvrdých, ale skórovat se z ní jistě dalo. Prakticky z protiútoku inkasovali hráči našeho celku. Druhá minuta, jedna ku nule pro domácí. Nebýt skvělých zákroků brankáře Vojty Svobody, dopadla by první půle děsivým rozdílem ve skóre. Vojta držel naše preference na úspěch velmi vysoko a za první půli zneškodnil nejméně pět jistých brankových příležitostí soupeře. Inkasoval pouze těsně před koncem prvního dějství ještě jeden gól, ale to bylo vše. Do druhé půle šli naši hráči s větším odhodláním a začalo se i více dařit. Herně jsme byli mnohdy lepším týmem, ale snahu ne, a ne přetavit v kýžený gól. To se povedlo až Fildovi Katolickému, který po našem rohovém kopu snížil. Utkání se lámalo, obě mužstva si vypracovala několik šancí, ale na skóre se již nic nezměnilo. Naši borci odcházejí opět poraženi 2:1.

Velká Bíteš - Pelhřimov 1:9

Velké Meziříčí - Velká Bíteš 3:3

Po debaklu v domácím utkání proti vedoucímu Pelhřimovu odjížděli naši mladí fotbalisté na utkání do sousedního Velkého Meziříčí. Tato utkání, označována jako derby jsou vždy plná očekávání a všichni se do Velmezu těšíme. Máme tam dlouholeté, velmi přátelské vztahy jak mezi hráči a rodiči, tak mezi trenéry. Obě mužstva se v sezóně spíše hledají, takže se dal očekávat vyrovnaný souboj. V páté minutě si to středem namířil velmi nebojácně Jan Slavíček a doslova jako buldozer dovezl míč až do soupeřovy branky. Kuráž byla oceněna krásným gólem. Na mokrém trávníku kombinace příliš nevedla, i když musíme uznat, že Velmez byl v domácím útočišti fotbalovějším týmem. Vyrovnání na sebe tedy nenechalo dlouho čekat, minuta čtrnáctá – 1:1. Těsně před poločasovou pauzou se do míče opřel Jakub Rybníkář a opět jsme vedli. Po obrátce v minutě šestačtyřicáté bylo ještě veseleji. Adam Svoboda zvyšuje krásnou střelou na 1:3. Velkomeziříčský klub hodně zvýšil aktivitu a na hře to bylo znát. Jmenovec Adama Vojta Svoboda se musel v naší brance hodně otáčet a tasil jeden skvělý zákrok za druhým. V závěru ale nestačil na dvě střely domácích, a tak utkání skončilo smírně – 3:3. Zejména vyrovnávající branka se Vojtovi vůbec nelíbila, zřejmě jí předcházel faul na našeho bránícího hráče. Vojta jako správný tahoun vyrazil rázně ze své svatyně k rozhodčímu a chtěl tuhle věc trochu rozdiskutovat. Rozhodčí byl neoblomný a utkání skončilo spravedlivě 3:3.

Velká Bíteš - SFK Vrchovina 1:4