Muži B - 26. kolo I.B třídy, skupiny B - Luka nad Jihlavou - Velká Bíteš B 3:2 (0:1)

POSLEDNÍ ZÁPAS NEZVLÁDLI, SEZÓNU VŠAK ANO

Benfika ukončila sezónu na neoblíbeném hřišti v Lukách nad Jihlavou. Info nám poskytl vedoucí mužstva Lukáš Midrla

Po minulém zápase proti Přibyslavicím jsme měli v kapse již definitivně zajištěno postupové druhé místo v tabulce, a tak nás čekalo poslední vystoupení nejen v sezóně, ale i v B třídě na půdě Luk nad Jihlavou. V tomto utkání dostali šanci nejen hráči, kteří nebyli poslední zápasy tolik vytěžováni, ale také hráči, kteří táhli mužstvo za postupem po celou sezónu.
Úvod utkání patřil našemu týmu, kdy jsme se dostali v krátkém časovém sledu do tří úniků na brankáře, avšak malá podpora dalších ofenzivních hráčů znamenala, že jsme branku nevstřelili. Branky jsme se dočkali v 31. minutě, kdy jsme byli ve větším počtu hráčů v pokutovém území domácích, míč si našel v prostoru malého vápna Tomáš Dvořák a poslal náš tým do vedení - 0:1. Domácí mohli na naši branku brzo odpovědět, z pravé strany se do zakončení dostal jejich hráč, ale Klíma se stačil přemístit a míč zneškodnit. Postupem času jsme se přizpůsobovali ne moc aktivní hře domácích, s vedením 1:0 jsme se v horkém odpoledni uspokojili a do kabin tak odcházeli spokojenější s výsledkem než s předváděnou hrou.
Druhá půlka začala z obou stran v podobném duchu jako skončila ta první. Na hřišti byli vidět jak nepřesnosti v kombinaci, tak i v zakončení. Po jedné z akcí domácích nešťastně zasáhl míč bránícího Pelikána ve vápně do ruky a rozhodčímu nezbylo nic jiného než nařídit penaltu proti našemu týmu. K míči se postavil Mitev, který jej poslal s přehledem do sítě - 1:1. Domácí tato branka nakopla, začali být více aktivní, a tak byly na obou stranách k vidění spíš než čisté gólové šance než pouze jejich náznaky. Závěr zápasu patřil nejprve domácím, kteří se dostali v utkání poprvé do vedení, kdy si na rohový kop naskočil nikým nehlídaný Tuma - 2:1. Naše lavička i hráči se s výsledkem nechtěli smířit, pozměnili rozestavení na hřišti, zapnuli vyšší stupeň, zpřesnili kombinaci, dostávali domácí více do tlaku, vytvářeli si brankové šance a odměnou tak bylo vyrovnání z kopačky Pokorného - 2:2. Bohužel to nebyla poslední branka v utkání. Po našem vyrovnání jsme měli další dvě šance na strhnutí výsledku v náš prospěch, jednou míč skákal téměř na brankové čáře a podruhé jej stačili domácí zadáci dostat na roh, který se nám stal osudovým. Domácí roh nejprve ubránili, díky němu poslali Zimolu do brejku, který postupoval sám na Klímu a střelou na zadní tyčku rozhodl o tom, že všechny body zůstali v Lukách - 3:2.
Poslední utkání nám tedy výsledkově nevyšlo, avšak celá sezóna ano, díky čemuž se můžeme radovat z postupu do 1.A třídy, kde na nás budou čekat nové výzvy a soupeři. Nyní naši hráči mají po náročné sezóně naordinováno volno, aby si od fotbalu a nejen od něj pořádně odpočinuli a začátkem července se pak roztočí příprava na novou sezónu.

Sestava: Klíma - Švanda O., Pelikán, Svoboda, Ráboň (68. Hvězda), Pokorný, Švanda M., Jakeš, Dvořák, Mahel (54. Havlíček), Mejzlík