Druhá polovina jarní přípravy byla výsledkově úspěšnější

TŘI VÝHRY, JEDNA PORÁŽKA :-)

Čtyři další utkání sehráli muži A v druhé polovině jarní přípravy. Až na nevyvedené vystoupení s Rousínovem si mužstvo připsalo už jen samé výhry...

Černá Hora – Velká Bíteš 2:3
V zápase proti soupeři z nižší soutěže se náš celek dlouho trápil, domácí jej zaskočili tvrdou hrou a agresivitou v soubojích. Teprve po změně strany se projevila fotbalová kvalita hráčů FC PBS a nepřiznivý stav 0:2 se podařilo otočit k vítěznému výsledku.

HFK Olomouc – Velká Bíteš 3:4
Další předsezónní prověřka přinesla opět brankové hody a hlavně cennou výhru 4:3, která hráčům určitě pomohla zvýšit jejich sebevědomí. Po vyrovnaném prvním poločase (2:2) se domácí tým ujal ve druhé půli vedení 3:2, neutuchající snaha hostujícího celku ale znamenala další otočku skóre až na výsledných 3:4 pro fotbalisty FC PBS.

Rousínov - Velká Bíteš 5:3
Tento zápas našemu tým příliš nevyšel, několikrát zbytečně snadno inkasovali a i přes tři vstřelené branky museli zkousnout výslednou porážku 3:5. Trenér Marek Zúbek s výkonem mužstva příliš spokojen nebyl. 

Líšeň B - Velká Bíteš 3:7
Generálka na vstup do jarní části soutěže našim vyšla přesně dle očekávání. Soupeř byl zvolen vhodně, hráči si s chutí zastříleli a snad se dobře navnadili na první zápas jara proti Žďáru nad Sázavou. 
Sestava našeho týmu byla následující: 
Sova (70. Bartošek) - Pokorný (35. Paprskář), Bárta, Kuldan, Ondrák (70. Halas) - Novotný (70. Burian), Merdita (70. Kratochvíl), Mrňa - Marčaník, Pořízek, Sodomka
O branky se postarali: Pořízek 2, Merdita 2, Sodomka, Marčaník, Burian

Celkově hráči v přípravě odehráli osm utkání s vyrovnanou bilancí čtyř výher - žádné remízy a čtyř porážek. Skóre je mírně pasivní, což zapříčinily především zápasy proti týmům z vyšších soutěží. 
V sestavě se postupně protočilo bezmála třicet hráčů. Trenér Marek Zúbek praktikoval rozestavení se třemi útočníky a je celkem pravděpodobné, že je bude často používat i v mistrovských zápasech. Do sestavy týmu ihned zapadl talentovaný Antonín Marčaník (přestup z ASK Lovosice), po odchodu M. Matiáška se v posledních zápasech v brance našich objevil Tadeáš Sova z MFK Vyškov, který do našeho klubu přišel na hostování do konce sezóny.  Z dalších změn zaujala především výměna postu mezi T. Mrňou a F. Kuldanem. První jmenovaný se posunul zpět na svůj dřívější post do záložní řady, jeho kolega putoval opačným směrem na pozici stopera.