Muži A - 9. kolo MSD D : Havlíčkův Brod - Velká Bíteš 1:1 (1:1)

ÁČKO VEZE Z BRODU BOD

Svatý Václav přinesl našemu áčku bod za remízu 1:1 z Havlíčkova Brodu. Je to zisk nebo ztráta?

V zápase devátého kola divize byli naši hráči na hřišti v Havlíčkově Brodě mírným papírovým favoritem. Za slušného počasí oba celky rozehrály poměrně vyrovnanou partii, jejíž průvodním jevem byly bohužel hlavně nepřesnosti. Jen zřídka kdy stovka přihlížejících diváků viděla pěknou kombinační akci nebo několik přesných příhrávek po sobě. Naši nastoupili v dá se říct tradiční sestavě, do které se pouze vrátili Adrian Merdita a Jiří Ondrák, kteří nahradili Tomáše Nekudu s Ondřejem Halasem. Po půlhodině hry přišel šťastný okamžik pro náš tým. Domácí brankář zaváhal, po předchozím zásahu neudržel míč v rukavicích, ten spadl přímo k nohám našeho kapitána Františka Kuldana a ten do prázdné branky trestal - 0:1. Bohužel nedlouho před koncem první půle přišla nešťastná ruka Vítězslava Bárty a pokutový kop, který proměnil domácí Michal Veselský - 1:1. 
Po změně strany naši hráči získali na hřišti mírnou převahu, přesto se do šancí propracovávali jen těžko. Už poněkolikáté se projevilo, že zhruba po hodině hry většině našich hráčů začíná docházet dech, přestávají běhat a výkon celého mužstva tak jde zákonitě dolů. Přesto si tým nakonec ještě dokázal vypracovat dvě vyložené šance, které ale Tomáš Sodomka neproměnil. Řadu slibně se jevících šancí také zastavil praporek asistenta rozhodčího, v ofsajdu byli naši v zápase snad patnáctkrát. Stav 1:1 se tak nakonec stal konečným výsledkem zápasu. 
Upřímně řečeno se jedná o ztrátu dvou bodů, domácí mužstvo totiž neoplývá žádnou super kvalitou, tyto zápasy by náš posílený tým měl zvládat. 

Statistiky:
Branky: 25. Kuldan 0:1, 41. Veselský (p.) 1:1
ŽK: 1:0
Diváci: 100
Rozhodčí: Nejezchleb
Sestava našich: Pelán - Ondrák, Bárta, Mrňa, Kopáček (82. Burian) - Merdita (65. Pořízek), Kratochvíl (60. Knos), Kuldan, Novotný - Juříček, Sodomka