Muži: Žďár nad Sázavou - Velká Bíteš 3:1 (2:1)

PREMIÉRA NEVYŠLA

Vstup do nového soutěžního ročníku 2018/2019 áčku nevyšel. Na hřišti ve Žďáru nad Sázavou po možná trochu zbytečných faulech 2x inkasovali z penalt a prohráli 1:3...

Trenér našich Libor Danihelka se musel v zákadní sestavě obejít bez Tomáše Mrni, který odletěl podporovat svou milovanou Chelsea na zápas Community Shield přímo do Wembley (bohužel to nepomohlo, prohrála 0:2), kterého tak na postu stopera nahradila posila na poslední chvíli, zkušený Vítězslav Bárta, do té doby kmenový hráč FK Blansko se zkušenostmi z mnoha oddílů napříč Jihomoravským krajem. Jinak byla sestava navlas stejná jako v pohárovém duelu s Vrchovinou, což se po velmi dobrém výkonu celého týmu dalo očekávat. 
Úvod zápasu našim vyšel dokonale. Po dlouhém míči za obranu si střeleckou pozici skvěle připravil Tomáš Sodomka, domácímu brankáři Konrádovi nasadil jesle a poslal náš tým v 10. min. do vedení - 0:1!
Velká škoda, že naši šach, který soupeři nasadili, neproměnili v mat. Stalo se totiž to nejhorší co mohlo. Těsně před uplynutím první půlhodiny zápasu přišel zbytečný faul těsně za hranicí pokutového území a penalta, kterou v 28. min. domácí T. Vopršal proměnil - 1:1. Šest minut nato se po přetaženém míči v šestnáctce našich dobře zorientoval J. Nedvěd a nadvakrát míč dostal do branky M. Pelána - 2:1. I přes slibný úvod tak do kabin šli spokojenější hráči domácích. 
Za teplého počasí se po změně našich jen těžko prokousávali pozornou defenzivou Žďáru, a protože se ani domácí do útoku přiliš nehnali, hra se odehrávala především v prostoru mezi oběma šestnáctkami. Kýžené oživeni nepřineslo ani jediné střídání našich, když zhruba po hodině hry A. Merditu střídal D. Pořízek. 
Definitivní rozuzlení zápasové zápletky tak přinesla situace z 83. min, kdy po dalším faulu ve velkém vápně našich rozhodčí Nápravník nařídil ve prospěch domácích druhou penaltu a T. Vopršal se opět nemýlil - 3:1. 
První srpnová neděle tak našim úvodní body do tabulky divize nepřinesla a musejí se o ně poprat v prvním domácím utkání příští neděli od 17.00 hod. proti Humpolci.

Statistiky:
Branky: 10. Sobotka 0:1, 28. Vopršal (p.) 1:1, 34. Nedvěd 2:1, 83. Vopršal (p.) 3:1
Rozhodčí: Nápravník
ŽK: 4:3
Diváci: 280
Sestava našich: Pelán - Ondrák, Bárta, Kopáček, Halas - Knos, Merdita (64. Pořízek), Kuldan, Nekuda, Juříček - Sodomka