Muži B - 13. kolo I.A třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Nedvědice 2:2 (0:1)

BOD ZKLAMÁNÍM

Benfika výsledkově důležitý zápas doma s Nedvědicí zvládla jen napůl...

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, kteří se pokoušeli překonat obranu domácích, ale bezvýsledně. První větší šanci jsme si vypracovali až v 30.minutě, ale dobrý centr Ondráka z levé strany Pokorný netrefil. Trest tak přišel o chvíli později. Aut z poloviny hřiště hostující hráč prodloužil do úniku Vašíčkovi, který míč předložil Pivovarčíkovi a ten se po pár minutách na hřišti radoval z úvodní trefy. Víc toho už první poločas nenabídl a hrstka fanoušků tak za pěkného podzimního počasí sledovala spíše bojovný zápas.

Ve druhém poločase domácí změnili rozestavení a zhruba po hodině hry také naplno převzali otěže zápasu. Patrik Loup v 64.minutě zatáhl míč a přihrál ho na vápno Mackovi, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. V 74. minutě zápasu bylo ještě veseleji, důrazný Pokorný vystihl nedůraznou malou domů hostujícího hráče, posunul míč ještě Ondrákovi, který neměl problém ho uklidit do odkryté branky – 2:1. Naši pak přežili klinickou smrt, ale samostatný nájezd hostujícího útočníka skvěle vytáhl brankář Klíma. I naši měli příležitosti, Pokorný z velkého úhlu dokonce trefil břevno hostující svatyně. Závěr zápasu už měl plně v režii rozhodčí Maar, který souboj domácího beka s hostujícím útočníkem posoudil jako nedovolený a následně ho po intervenci asistenta Fryče posunul až do vápna. Z videozáznamu utkání je ovšem evidentní, že souboj proběhl ještě mimo pokutové území. Hosté nařízenou výhodou nepohrdli a jelikož byl rozhodčí Maar nejspíš s výsledkem spokojený, bez nastavení poslal hráče do šaten za nerozhodného výsledku 2:2.