Muži A - 4. kolo MSD D : Velká Bíteš - Ždírec nad Doubravou 1:3 (1:2)

ZAŠKOBRTLI...

Áčku se domácí zápas proti Ždírci nad Doubravou nepovedl.

V zápasovém bulletinu k páteční předehrávce 4. kole se objevilo, že proti Ždírci nad Doubravou se domácím hráčům příliš nedaří. Bohužel po devadesáti minutách se tato informace ukázala takřka prorockou. Slunečný, ale jinak nepovedený podvečer se začal kazit v 21. min. Po vhazování v prostoru "před hospodou" se míč dostal k hostujícímu záložníkovi, který se velmi lehce dostal až do blízkosti pokutového území. Zde míč předal Novotnému a ten krásnou střelou do šibenice nedal Pelánovi žádnou šanci - 0:1. I druhá branka přisla z pravé strany. Původně nenapádnou křídelní akci přesně zakončil Klimeš - 0:2. Otřesení domácí se po těchto direktech jen těžko zvedali ze země. Nepomohl jim ani sporně neuznaný gól. Přesto jim ještě před poločasem svitla naděje na obrat v zápase. Úplně na konci první půle si míč centrovaný z levé strany na zadní tyči našel Krula a střelou do protipohybu brankáře po zemi snížil - 1:2.
Bohužel tuto jiskru uhasilo brzy po přestávce vyloučení Loupa po druhé žluté kartě za zákrok po standardní situaci. Hosté přesilovku využili v 73. min., kdy se po nepovedeném odkopu našich prodral do pokutového území Vopršal a prostřelil Pelána - 1:3. Všechny pěkné momenty utkání ale v 88. min. bohužel "trumfnul" odporný a naprosto zbytečný zákrok hostujícího Koutného na Šperku, kterého musela odvézt sanitka do nemocnice.
Hosté si tak sice odvezli tři body za výhru 3:1, protože byli především ve finální fázi přesnější než domácí hráči, za celým zápasem ale kvůli nešťastnému momentu z jeho závěru zůstavá jistá pachuť...

Branky: 21. Novotný 0:1, 26. Klimeš 0:2, 45. Krula 1:2, 73. Vopršal 1:3
Rozhodčí: Budovič
Diváci: 230
ŽK: 4:2, ČK: 1:1 (51. Loup Pav. - 88. Koutný)
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Šperka, Loup Pav., Mrňa (82. Kříž) - Bartoš, Daněk, Kamenský, Vošmera, Ondrák - Novotný, Krula (82. Loup Pat.)
Sestava Ždírec nad Doubravou: Vlček - Pavlas, Veselský, Fikar, Novotný J. (85. Najman), Šrámek, Klimeš (62. Pátek), Vopršal, Málek, Novotný Pav. (82. Netolický), Mrázek (62. Koutný)