Muži B - 16. kolo I.B třídy, skupiny B - Velká Bíteš B - Počítky 1:2 (0:1)

NEDÁŠ ŠANCE = PROHRAJEŠ

Benfika ani ve svém druhém jarním domácím zápase neuspěla a zbytečně prohrála s Počítkami 1:2...

Soupeř, jenž nečekaně okupuje čelní příčky tabulky, ale jehož dresy obléká celá ekipa ex-hráčů Žďáru nad Sázavou, vsadil na důraznou a tvrdou hru, která slavila úspěch. Naši hráči se jen těžko prosazovali proti mohutným obráncům, kteří každou možnou nepříjemnost hasili nekomprosním odkopem, ať míč letěl kamkoliv. 
Co ale našim scházelo úplně nejvíce, byla přesná finální přihrávka. Rychlí útočníci našich M. Těšík a D. Rozum v několika málo příležitostech, které dostali pro přihrávkách ze střední řady, totiž jasně prokázali, že přesně tohle by na soupeře platilo. Jedna z těchto příležitostí hned zkraje zápasu vedla k velké šanci, kdy M. Těšík postupoval sám na hostujícího brankáře, ale místo lobu zvolil přihrávku na ne tak dobře postaveného D. Rozuma a ten branku minul. Hosté naopak ze své první šance udeřili. Po nedorozumění v obraně našich se k míči dostal M. Filippi a prostřelil J. Bartoška - 0:1. 
Nepříznivé skóre našim ještě více svázalo nohy. Přihrávky nenecházely adresáta a hráči se jen těžko dostávali do pokutového území Počítek. J. Horký to proto zkusil zdálky, jeho střela ale byla zblokována a následná dorážka se také v brance hostí neskončila. Pak ještě málem překvapil brankáře Šobeje z trestného kopu "centrostřelou" D. Hibš, ale to už se nachýlil poločas a skóre stále zůstávalo nezměněno. 
Kdo ve druhé půli čekal nápor našich, nedočkal se ho. Kromě několika závarů bez přesnějšího zakončení Benfika nic nevymyslela. Hosté tak celkem v klidu kontrolovali průběh utkání. Vyrovnání tak měl na hlavě po krásném centru střídajícho T. Pelána jen T. Nekuda, ale svůj pokus bohužel namířil nad branku. Den blbec pokračoval i na druhé straně hřiště, když se po dopadu na zem nepěkně zranil brankář našich J. Bartošek a musel střídat. V brance jej nahradil L. Kopáček a několikrát své spoluhráče v závěru utkání podržel při brejcích Počítek. Ani on ale v 86. min. nezabránil druhého gólu z kopaček L. Jurnečky - 0:2. Krásná rána dalšího střídajícího hráče našich R. Whittinghama už pak jen znamenala kosmetickou úpravu skóre na výsledných 1:2....

Branky: 7. Filippi 0:1, 86. Jurnečka 0:2, 90. Whittingham 1:2
Rozhodčí: Fryč
ŽK: 0:2
Diváci: 70
Sestava našich: Bartošek (70. Pelán) - Švanda M. (79. Pelikán), Kopáček, Kerber, Švanda O. - Hibš (79. Svoboda), Nekuda, Horký, Loup - Těšík (65. Whittingham), Rozum