LUBOŠ PELIKÁN

ROZHOVOR S HRÁČEM MĚSÍCE - muži B

Za Benfiku si ocenění Hráč měsíce vysloužil stoper Luboš Pelikán

Získal jsi ocenění Hráč měsíce. Jak jsi viděl svoje výkony v druhé polovině jarní sezóny?
"Nejprve bych chtěl poděkovat za zvolení. Snažil jsem se podávat vyrovnané výkony a až na nějaká zaváhání si myslím, že jsem byl pro tým přínosem. Jaká je tvoje úloha v týmu a jak bys zhodnotil výsledky v letošní sezóně? Moje úloha v týmu je čistě defenzivní, proto mi vždycky udělá radost, když udržíme čisté konto. To se na jaře bohužel často nepodařilo. Celkově bych ale celou sezónu zhodnotil pozitivně. Řekl bych, že si celý tým sedl fotbalově i lidsky a v těžkých zápasech, kdy se třeba nedařilo, nebo jsme prohrávali, tak jsme se dokázali podpořit a ještě zabojovat."

Jaké jsou podle tebe tvé přednosti na hřišti a kde u sebe naopak ještě vidíš nedostatky?
"Při bránění se hodně spoléhám na svou rychlost, což v některých případech na pozici stopera nepatří mezi nejlepší řešení. Největší nedostatek vidím v hlavičkových soubojích."

Koho bys za hráče měsíce zvolil ty?
"To je pro mne těžké říct. Tým je složený z jednotlivých dílků, které jeden bez druhého do skládačky nezapadnou. Ale jinak bych zvolil Jirku Pokorného."

Jak se těšíš na novou sezonu ve vyšší soutěži?
"Nová sezona ve vyšší soutěži je určitě výzva. Já osobně bych chtěl, aby se tým prezentoval kombinačním stylem hry a chutí hrát fotbal. Pokud se to bude dařit, tak se o tabulkové umístění nebojím. Nakonec bych rád poděkoval všem spoluhráčům, trenérům a samozřejmě fanouškům. Zkrátka všem, kteří se podíleli na úspěchu v letošním ročníku."