Áčko hostí v prvním domácím zápase neoblíbené Tasovice

Víkendové preview

Po vynucených fotbalových koronavirových prázdninách se v neděli naplno rozběhne nový fotbalový ročník 2020/2021.

Ten loňský, nedohraný, neměl své vítěze ani poražené, a tak složení jednotlivých soutěží tak zůstalo v drtivé většině navlas stejné. Moravskoslezská divize, skupina D je jednou z mála výjimek. Po podzimu 2019 suverénně vedoucí Vysočina Jihlava B totiž využila možnosti doplnit složení MSFL a místo ní byl ze skupiny E přesunut Hodonín.
V nedělním úvodním zápase náš tým přivítá mužstvo Tasovic, a tak nezbývá než zopakovat již stokrát obehranou písničku, že se jedná o soupeře, na kterého „neumíme“. Za celou dobu našeho působení v divizi jsme jej nedokázali porazit a velmi hořkou zůstává i vzpomínka na poslední vzájemné podzimní utkání, kdy si naši hráči z hřiště soupeře po výsledku 0:6 odvezli tenisového kanára. Těžko říct, čím je tato nepříznivá bilance způsobena, jistotou ale zůstává, že se ji náš tým opět pokusí změnit. A sympatické výsledky zápasů letní přípravy k tomu navíc dávají slušnou naději. I náš dnešní soupeř ale dva ze svých tří přípravných zápasů vyhrál, když zdolal Bystrc vysoko 6:1 a v generálce na dnešní utkání Strání 2:1. Jedinou porážku 2:3 pak utrpěl hned v prvním zápase proti Bohunicím.

Sestava Tasovic z posledního přípravného utkání proti Strání:
Stejskal (Mrázek) - Švarc (Lapeš), Pazdera, Odehnal (Furyk), Cihlář - Fajkus (Rygl), Blahoudek, Hrazdílek, Švejkar (Horáček) – Dítě, Paul

Zápas začíná v neděli v 17.00 hod.