Víkend 24. a 25.3.2018

ÁČKO ČEKÁ NA ÚVOD HAVLÍČKŮV BROD

První jarní mistrovský zápas čeká náš oddíl tuto neděli. Odvetnou část MS Divize D zahajují muži A proti Havlíčkovu Brodu...

Muži A
Hned na úvod jarní sezóny čeká naše áčko nesmírně důležitý zápas. V neděli nastoupí proti soupeři z Havlíčkova Brodu. Utkání bude sehráno na hřišti VUT Brno, protože náš travník je zatím bohužel ve stavu, kdy se na něm nedá ani trénovat, natož odehrát mistrovský zápas.
Trenér Jiří Mika očekává těžký, bojovný zápas, ale určitě si nemyslí, že by náš tým přišel o výhodu domácího prostředí. "Prakticky celou přípravu jsme odehráli na umělkách, rozhodně si nemyslím, že to pro nás bude problém. Pokud předvedeme standardní výkon, věřím, že hráči i všichni příznivci klubu budou spokojeni."
Optimismus našim do žil vlévá i podzimní výsledek z hřiště soupeře, který zněl vysoko 6:2 ve náš prospěch. Domácí tehdy žehrali na špatnou koncovku a hře naprosto neodpovídající skóre, nicméně šest gólů našim nikdo odpárat nemohl. Hatrrickem se tehdy zaskvěl Richard Novotný, další branky přidali M. Šimončič, J. Chlup a J. Pokorný. 
Pohled na tabulku mluví jasnou řečí, mužstva hned na úvod čeká zápas "o šest bodů". V případě výhry by se naši na svého soupeře dotáhli, v opačném případě by jim výrazně odskočil. Dolní polovina tabulky nyní vypadá takto: 

9 Bzenec 15 6 2 7 30:35 20
10 Ždírec nad Doubravou 15 5 4 6 16:22 19
11 Břeclav 15 5 3 7 17:24 18
12 Havlíčkův Brod 15 5 2 8 18:35 17
13 Blansko 15 3 6 6 13:27 15
14 Velká Bíteš 15 4 2 9 21:38 14
15 Strání 15 3 1 11 15:37 10
16 Třebíč 15 1 3 11 16:53 6

Jak na tom soupeř aktuálně je, není úplně jasné. Papírově možná trochu oslabil, rozhodně ale má svoji kvalitu. V generálce sice podlehl Velkému Meziříčí (MSFL) vysoko 0:5, ale téměř poločas dokázal s favoritem držet krok. Sestava byla následující: Kubát – Polívka (74. Hloušek), Svoboda, Pártl, Hejkal (70. J. Peřina) – Štědrý, J. Henek (85. Pabousek), L. Peřina, Karlík (57. Pazderka) – Háněl (74. Karlík), Polcar
Pokud bychom měli zmínit opory současného týmu soupeře, patřil by k nim zkušený 31-letý univerzál Radek Háněl, nejlepší střelec týmu (6 branek) a dvojčata Jaroslav a Jiří Kubátovi (brankář a obránce).
Pokud jde o naše mužstvo, sestava se bude poněkud lišit od té z posledního přípravného zápasu proti Rousínovu (výhra 4:2, branky Novotný 2, Pohl, Mucha), ve kterém J. Mika postrádal několik hráčů. Naši každopádně nastoupili takto: M. Pelán – Kopáček, Pergl, Mrňa, Bílek – Mucha, Daněk, Chlup, Strangio – Pohl, Novotný. Střídali: Ivančík, Nekuda.
Podle trenéra by se sestava mohla (měla) lišit na 3-4 postech. Potenciál dostat se do základu mají určitě čtyři hráči, kteří v generálce chyběli. M. Knos, J. Ondrák, J. Pokorný a nová útočná posila našeho klubu T. Juříček. Tak uvidíme...
Co je skvělé, podařilo se administrativně dotáhnout přestup Pavla Pergla, bývalého hráče mj. Sparty Praha, který by do zadních řad našeho týmu měl přinést potřebný klid a zkušenost. Může tedy nastoupit už do tohoto utkání. 
Oddíl na zápas vypravuje autobus pro fanoušky, tak přijďte fandit. Odjezd je od stadionu ve 12.30 hod. Zápas začíná v 15.00 hod. 
Zítra na stránkách zveřejníme také rozhovor s trenérem Jiřím Mikou před zahájením jarní části. 

Muži B

Jejich zápas ve Velkém Beranově byl řídícím orgánem soutěže odložen. Nový termín ještě není znám. Soupeři mají týden na to se na něm dohodnout, jinak rozhodne STK KFS Vysočina. 

 

Milan Dufek