Muži A - dohrávané 1. kolo MSD D : Ždírec nad Doubravou - Velká Bíteš 2:0 (1:0)

NA ZÁVĚR PORÁŽKA

Oslabený tým na hřišti ve Ždírci nad Doubravou prohrál...

Poslední podzimní utkání sehrálo áčko proti tradičnímu soupeři ze Ždírce nad Doubravou. Ráz zápasu určila již 6. min. Bohužel... Domácí podnikli rychlý protiútok po pravé straně hřiště a z ní přišel prudký centr. Ten byl sice delší, než by bylo pro Ždírec ideální, domácí hráči ale přetažený míč rychle vrátili zpět do ohniska boje. Bureš zatočil míč do malého vápna, kde se k němu i zásluhou drobné tyče a nešťastného odrazu dostal domácí kanonýr Kolouch a křížnou střelou po zemi prostřelil Pelána - 1:0. 
Inkasovaná branka byla samozřejmě velkou nepříjemností, stále ale zbývalo dost času na to, aby naši hráči dokázali vývoj zápasu ještě otočit. Veškerá snaha celého týmu se ukázala trvale jako marná, domácí si své vedení bedlivě strážili a sami měli několik příležitostí ke vstřelení další branky. Ve 32. min. jednu z nich dokázali využít. Rohový kop z pravé strany sice obrana našich dokázala odvrátit, následný opakovaný centr ale propadl k Pelikánovi a ten zhruba ze sedmi metrů nekompromisně prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:0. 
A dvoubrankové vedení bylo pro Ždírec vzhledem k aktuální pohodě našich už naprosto dostačující. Do konce zápasu sice přišlo ještě několik šancí na obou stranách, konečný stav 2:0 se už ale nezměnil. Domácí si tak upevnili svoji pozici v klidném středu tabulky, naše naopak během zimní přestávky čeká hodně práce, aby byli schopni svoje nevalné podzimní umístění na jaře co nejvíce vylepšit. 

Branky: 6. Kolouch, 32. Pelikán
Rozhodčí: Kontoršikov
ŽK: 1:5
Diváci: 210
Sestava Ždírec nad Doubravou: Bartaloš - Pelikán, Bureš, Fikar, Novotný, Mrázek (67. Klimeš), Kolouch (80. Slavík M.), Paták (90. Slavík O.), Koutný, Málek, Novotný
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Bartoš, Špánek, Mrňa, Merdita (62. Svoboda), Zúbek (78. Jakeš), Whittingham, Mikeš, Loup, Knos, Novotný